Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Liga jednorożca. Zobacz, jak poradziły sobie dzieci na zawodach konnych w Siedliskach [ZDJĘCIA]

Dzisiaj (tj. 5 czerwca) w Siedliskach (gmina Kuźnia Raciborska) został zorganizowany Dzień Dziecka. Połączony został on z zawodami konnymi dla dzieci. Oprócz tego na uczestników czekało wiele innych atrakcji. Patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Liga jednorożca. Zobacz, jak poradziły sobie dzieci na zawodach konnych w Siedliskach [ZDJĘCIA]
Frekwencja na imprezie przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów

Wydarzenie tego typu połączone z zawodami konnymi Ligii Jednorożca powstało ze względu na dzieci i kucyki. Nie chodzi o to, żeby w zawodach brały udział tylko konie. Należy dać szansę kucykom. W efekcie przeszkody zostały dostosowane do koni, jak i do kucyków. Dzięki temu w aktywności wzięły udział nawet 3-letnie dzieci.

Zainteresowanie wydarzeniem w ostateczności okazało się większe, niż zakładano. Na czele organizacji zawodów stała Ewa Szopa ze szkółki jeździeckiej Ekoaura w Siedliskach.

Ewa Szopa oraz niektórzy z zawodników Ligii Jednorożca - Franciszek, Ignacy, Paweł, Nina, Emilia i Antoni

- Dlaczego Liga Jednorożca? Jednorożec to też kucyk. Sama nazwa wydaje się bardziej przemawiać do dzieci - mówi Ewa Szopa.

A tutaj kolejne uczestniczki - Iga, Aneta, Nadia i Julia przy Frodku

Oprócz zawodów konnych dla dzieci zostały zorganizowane inne atrakcje. W tym zawody Hobby Horses, czyli "koniki na patyku", pokaz motorów grupy motocyklowej Family Ghost i wiele innych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].