Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sport, muzyka oraz gry to my. Dzień Dziecka w Ogródku Jordanowskim

Siły zjednoczone samorządu - jak powiedział o organizatorach wiceprezydent Dawid Wacławczyk - zaprosiły najmłodszych raciborzan do spędzenia ich święta na największym placu zabaw w Raciborzu. Atrakcjom zręcznościowym towarzyszyła muzyka podopiecznych Elżbiety Biskup. - Dzieci dzieciom, tak nazwałam ten koncert - mówiła odkrywczyni talentu muzycznego Ani Wyszkoni.

Sport, muzyka oraz gry to my. Dzień Dziecka w Ogródku Jordanowskim
Skoki w workach to jedno z zadań jakie stawiali dzieciom zapaśnicy z Unii

Materiał wideo:

Tak jak przed rokiem ustawiała się kolejka chętnych po lody, tak w tym roku ogonek ciągnął się od stoiska z darmowym popcornem. Chętnych było wielu, a maszyna jedna. Z paczuszką prażonej kukurydzy można było udać się w strefy zabaw, których opiekunami byli m.in. znani raciborscy sportowcy jak siatkarka Monika Brzostek czy zapaśnik Dawid Ersetic (mąż Justyny Święty-Ersetic).

Pytaliśmy znanych raciborzan czy pamiętają własne dzieciństwo. Wiceprezydent Wacławczyk opowiedział o swoich jazdach rowerowych z górki Ogródka Jordanowskiego, czym przyprawiał swoją mamę o zmartwienia. Andrzej Biskup wspominał zielone chaszcze w rejonie obecnego supermarketu Leclerc, w których przed laty bawił się z kolegami w wojnę. Remigiusz Trawiński, który przyszedł do ogródka z wnukiem dzielił się z nami wspomnieniami. Trener piłkarek Unii z czasów, gdy były mistrzyniami Polski przekazuje potomkowi swoją pasję do sportu. - Z wnukiem nie narzekamy na brak ruchu - śmiał się pan Remek.

Remigiusz Trawiński z wnukiem

W organizację pikniku dla dzieci włączyły się także RCK (Alicja Ploch-Burda malowała twarze, a Anna Kokolus robiła zdjęcia z fotobudki), Wodociągi Raciborskie i Pracownia Przyszłości.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].