Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybniczanie nie spędzą Dnia Dziecka na Kąpielisku Ruda

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka miało się odbyć otwarcie najsłynniejszego rybnickiego basenu, czyli Kąpieliska Ruda. Tak się jednak nie stanie. Oficjalny dzień otwarcia został przesunięty.

Rybniczanie nie spędzą Dnia Dziecka na Kąpielisku Ruda
Póki co możemy jedynie powspominać, jak kiedyś rybniczanie bawili się na Rudzie. Zdjęcie: Archiwum.

Ruda jednak zamknięta

W maju poinformowaliśmy czytelników o tym, że już 1 czerwca rybniczanie będą mogli korzystać z Kąpieliska Ruda. Data wydawała się nieprzypadkowa, bo na pierwszy dzień czerwca przypada Dzień Dziecka. 

Okazuje się jednak, że najmłodsi rybniczanie nie będą mieli okazji do świętowania swojego dnia pluskając się w wodzie i bawiąc na Rudzie. Ze względu na niekorzystną pogodę, otwarcie przesunięto na 10 czerwca.

– Czekamy na słońce, aby uruchomić największy basen w regionie. Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Ruda, tradycyjnie już, jest gotowy do otwarcie od 1 czerwca. Niestety, prognoza pogody na najbliższe dni nie jest sprzyjająca, dlatego uruchomienie Rudy zostało przesunięte na piątek, 10 czerwca – informują pracownicy MOSiRu. 

Przypominamy także, że 15 czerwca uruchomione zostaną kąpieliska: Pniowiec i w Kamieniu (będą funkcjonować do końca sierpnia). Basen w Chwałowicach rozpocznie działalność w tym roku – 25 czerwca. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].