Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezes Wodociągów Raciborskich o wzroście płac podwładnych: nie ma roszczeń

W trakcie majowej sesji Rady Miasta w Raciborzu szef spółki Michał Ziółkowski odpowiedział na pytanie radnej Anny Szukalskiej. Ta dociekała, jak prezes wodociągów poradził sobie z żądaniami płacowymi załogi. Kadra spółki pisemnie informowała radnych w 2021 roku o tej sprawie.

Prezes Wodociągów Raciborskich o wzroście płac podwładnych: nie ma roszczeń
Prezes Wodociągów Raciborskich Michał Ziółkowski na sesji Rady Miasta w Raciborzu

M. Ziółkowski oznajmił, że pracownicy wodociągów otrzymali w tym roku podwyżki w wysokości 400 zł - dla każdego zatrudnionego.

Przyznał ponadto, że w spółce wcześniej miały miejsce żądania płacowe, ale aktualnie sytuacja ta nie jest zła.

Doszło nawet do podjęcia przez zarząd decyzji o obniżeniu wypłat prezesa oraz wiceprezesa z przeznaczeniem tych pieniędzy na regulacje płac dla pracowników o najniższych wynagrodzeniach.

Szef wodociągów zwrócił uwagę, że w latach 2019-2022, kiedy spółka działała pod jego kierunkiem, fundusz wynagrodzeń wzrósł w niej o milion złotych.

Ziółkowski wspomniał, że większość pracowników - ci, którzy pracują na zewnątrz - mają opłacane przez Wodociągi Raciborskie posiłki o wartości 190 zł miesięcznie. Kadra zyskała też dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz karty MultiSport.

Według prezesa obecne nastroje w spółce są stabilne i nie ma roszczeń płacowych. - Jestem w kontakcie ze związkami zawodowymi i taki mam stamtąd przekaz - podsumował Michał Ziółkowski.

Radni dowiedzieli się także, że w wodociągach nie wzrosła liczba etatów i ta utrzymuje się na poziomie ok. 150 osób.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~puszektuszek (77.81. * .70) 26.05.2022 21:51

To jest miś na miarę naszych potrzeb, Niedowiarkom mówimy ......

~kleo (149.57. * .76) 26.05.2022 21:43

Łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje prezes ...... to ja Jarząbek

~Duchu (5.173. * .75) 26.05.2022 17:46

PR - owo można wszystko kreować... a jaka jest prawda? Czemu niektorzy odchodzą z firmy? No i coś ostatnio o paliwie słychać...

~politycznyzanawca (46.204. * .75) 26.05.2022 11:29

Szczypie niektórych w pewnych częściach ciała, że tak dobrze spółka funkcjonuje. No jak to oni robią, że wszystko hula a i ludzie są zadowoleni. Za rok jeszcze wam kopary opadną jak zobaczycie że piłkarska Unia też daje radę. Nie pomoże nawet kolejny tysiąc donosów.

~Konga21 (178.255. * .180) 26.05.2022 06:21

obniżenie pensji prezesa nie leży w gestii prezesa, zresztą to jest tylko zabieg na pokaz bo w finansach wodociągów to żadna kwota i na podwyżki załogi nie ma wpływu. nieprawdą jest ,że nie wzrosła etatyzacja ,bo utworzono stanowisko dyrektora technicznego.
a temu to chyba nic tak dobrze nie wyszło jak włosy .

~OjBoliAleBoli (46.134. * .148) 25.05.2022 23:34

Zaś Szukalskiej nie wyszło…

~Tosiechwali (195.206. * .251) 25.05.2022 19:58

Obniżenie wynagrodzenia prezesa żeby dać pracownikom to postawa godna pochwały.