Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Sąd w Raciborzu zaprasza na nocne zwiedzanie, przez 3 dni OSP Pietraszyn uczci 110 lat, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (każdy kto odda zużyty sprzęt otrzyma sadzonkę!). Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie raciborskim.

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja
Noc Muzeów w Raciborzu obejmie: budynek Sądu Rejonowego przy ul. Wojska Polskiego 24, Ośrodek Kuratorski oraz Zakład Karny. (fot. Jacek Mielczarek/Sąd Rejonowy w Raciborzu)

CZWARTEK - 19 maja

16.00 Warsztaty Tik Tok w Filii Publiczno-Szkolnej nr 3 w Ocicach. Na warsztatach pokazane będzie jak sprawnie korzystać z aplikacji do edycji wideo, która kryje wiele nieoczywistych funkcji. Wstęp wolny.

17.00 Spotkanie ze Szczepanem Wilasem w Filii Publiczno-Szkolnej nr 8 MiPBP w Raciborzu. Pan Szczepan zaprezentuje program artystyczny własnego autorstwa. Wstęp wolny.

18.00 PWSZ w Raciborzu świętuje 20-lecie i zaprasza na jubileuszowy koncert. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Raciborskiego Domu Kultury (ul. Chopina 21). Wystąpią: Orkiestra symfoniczna i chór mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach, Chór mieszany Brzezie z Raciborza, Chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu. Wstęp wolny.

18.00 Państwowa Szkoła Muzyczna w Raciborzu zaprasza na koncert. Będzie to pierwszy perkusyjny koncert połączonych szkół: PSM w Raciborzu, PSM w Kędzierzynie-Koźlu oraz PSM w Krapkowicach. Wstęp wolny.

20.00 SALSOTEKA w Przystanek Kulturalny Koniec Świata. Wstęp bezpłatny.


PIĄTEK - 20 maja

18.00 - 22.00 Sąd w Raciborzu zaprasza na nocne zwiedzanie. Wydarzenie będzie kolejną okazją do poznania historii i zobaczenia przepięknych wnętrz odrestaurowanego budynku Raciborskiego Pałacu Sprawiedliwości. Wstęp na teren wydarzenia – budynek i teren przylegający do budynku przy ul. Wojska Polskiego 24 - możliwy będzie 20 maja 2022 r. od 18.00 do 22.00. Na wejście nie będą wymagane zapisy. Ideą wydarzenia jest umożliwienie zapoznania się jak największej liczby osób z pracą Sądu oraz instytucji i ośrodków prowadzonych przez współorganizatorów. Na ten dzień przygotowanych zostało wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak również dzieci i młodzieży.

18.00 - 20.00 OSP Pietraszyn uczci 110 lat. Strażacy z Pietraszyna (gm. Krzanowice) imprezę zaplanowali na weekend 20-22 maja. W programie zawody strażackie, biesiada, mecz oraz część oficjalna. Pełen program tutaj.

18.00 Koncert Urodzinowy dla Papieża Polaka Jana Pawła II w wykonaniu wokalistów zespołu MIRAŻ na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Wstęp wolny.

19.00 Patriotyczny montaż słowno-muzyczny połączony z programem rozrywkowym "Lwowska domówka" w wykonaniu kuźniańskiego Teatru Senioralne Forte w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie MOKSiR.


SOBOTA - 21 maja

8.00 - 15.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci będzie można oddawać od godziny 8:00 do 15:00 na placu obok sklepu E.Leclerck i na Ostrogu na parkingu vis a vis kościoła. Każdy kto odda zużyty sprzęt otrzyma sadzonkę!

10.00 - 13.00 Warsztaty farbowania tkanin techniką TIE DYE w Świetlicy środowiskowej w Brzeziu. Warsztaty poprowadzi Tatjana Pawlak. Koszt udziału w warsztatach to 60 zł. Cena obejmuje materiały potrzebne do wykonania dwóch poszewek na poduszki i dwóch malowanych toreb. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 15 lat. Wszelkie informacje oraz zapisy u Agnieszki Patalong pod nr tel. 739 118 283.

10.00 Warsztaty z pisania rodzinnych historii w Bibliotece w Raciborzu, ul. Kasprowicza 12. Prowadząca warsztaty, Maria Fredro-Boniecka jest dziennikarką i autorką książki „Za kryształową szybą. Przypadki rodziny Bonieckich”. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zapisani uczestnicy są proszeni o wcześniejsze przesłanie fragmentu tekstu z historii rodzinnej.

11.00 - 16.00 zapraszamy na Zamek Piastowski w Raciborzu na Dzień Walki z Czerniakiem. W trakcie wydarzenia bezpłatne badania przez lekarzy dermatologów: Agata Zielonka - Kucharzewska, Irmina Ranosz – Janicka, Małgorzata Latusek oraz Michał Szczepanek. Dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu będzie również możliwość podzielenia się swoją krwią, która ratuje zdrowie i życie. A wszystkich spragnionych, wodą Raciborzanką częstować będą Wodociągi Raciborskie.

16.00 - 19.00 OSP Pietraszyn uczci 110 lat. Strażacy z Pietraszyna (gm. Krzanowice) imprezę zaplanowali na weekend 20-22 maja. W programie zawody strażackie, biesiada, mecz oraz część oficjalna. Pełen program tutaj.

18.00 Promocja  Almanachu Prowincjonalnego nr 35 w Raciborskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym będą: Krzysztof Kuczkowski - poeta, autor szkiców i recenzji, juror konkursów oraz wykładowca warsztatów poetyckich, założyciel i redaktor naczelny dwumiesięcznika poetyckiego TOPOS (Sopot) oraz Iryna Kniazieva – absolwentka Bachelor of Music Art. w Kijowie oraz Instytutu Sztuki na Podkarpackim Narodowym Uniwersytecie w Iwano Frankiwsku, liderka zespołu BANDURA BAND oraz kierownik artystycznego zespołu bandurzystek KWIATY SŁOŃCA. Wstęp wolny.


NIEDZIELA - 22 maja

9.30 - 18.00 OSP Pietraszyn uczci 110 lat. Strażacy z Pietraszyna (gm. Krzanowice) imprezę zaplanowali na weekend 20-22 maja. W programie zawody strażackie, biesiada, mecz oraz część oficjalna. Pełen program tutaj.

10.00 - 17.00 I Jarmark Rękodzieła przed dziedzińcem Starego Opactwa w Rudach zorganizowany z okazji trwającego w maju Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W czasie kiermaszu przewidujemy różnorodne atrakcje, m.in. podróż w czasie do początków państwa polskiego, prezentację stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry oraz Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, przedstawienie historycznych przypowiastek właściciela Persjarnii Zembrzyckich „O pasów kontuszowych noszeniu opowieść krótka” , wystrzał artyleryjski na zakończenie Jarmarku. W czasie trwania Jarmarku będzie można nabyć rękodzieło wykonane przez lokalnych rzemieślników, odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na wsparcie dla Ukraińców oraz akcja Fundacji DKMS, której misją jest poszukiwanie dawców szpiku dla potrzebujących pacjentów.

10.00 Spływ kajakowy rzeką Rudą. Spływ na odcinku Rybnik Stodoły (Przystań kajakowa "Aktywni") - Rudy (ok. 2,5 h). Zbiórka o godz. 10:00 pod GCK w Nędzy, przy ul. Strażackiej 2. Koszt: 50 zł od osoby/ dzieci do lat 6 - 30 zł. W cenie: przejazd autokarem z Nędzy na miejsce spływu i powrót, szkolenie z podstawowych technik kajakowych, opieka instruktorów na wodzie, sprzęt kajakowy wraz z kamizelkami asekuracyjnymi, dobra zabawa i odpowiedni zastrzyk adrenaliny. Na miejscu, dostępny jest bufet (dania barowe i grillowe, przekąski, lody, ciepłe i zimne napoje), pełny węzeł sanitarny, boisko do siatkówki plażowej.

11.00 na Stadionie OSiR w Raciborzu odbędzie się już VII z kolei Bieg bez barier dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Bieg nosi nazwę im. Jurka Wiśniewskiego. Zachęcamy do kibicowania.


WTOREK - 24 maja

17.00 Klub przyjaciół biblioteki na Ostrogu. Temat majowego spotkania Klubu: „Aktywny senior - przez trening i taniec po zdrowie". Gościem biblioteki będzie Joanna Dudkiewicz – trenerka fitness, instruktorka w Be Fit Fitness Room. Na spotkaniu podpowie jakie ćwiczenia wykonywać by długo cieszyć się dobrym samopoczuciem i pozostać w formie mimo upływających lat. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].