Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

IV Rodzinny Festyn Fatimski w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]

Udana zabawa i bardzo dużo atrakcji na festynie przy kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.

IV Rodzinny Festyn Fatimski w Turzy Śląskiej [ZDJĘCIA]
Remigiusz Rączka podczas festynu w Turzy Śląskiej fot. F.Kamczyk

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00. W programie były między innymi występy artystyczne przedszkola i szkoły podstawowej im. ks. Ewalda Kasperczyka w Turzy Śląskiej, zabawy i animacje dla dzieci z Moniką Zając, występ kapeli góralskiej „Maliniorze” z Brennej, pokaz tańca z „hula hoop” Julii Rduch, pokaz iluzji Pawła Szretera, spotkanie kulinarne z Remigiuszem Rączką, występ zespołu „Dolce Canto” oraz występ i wspólna zabawa z zespołem „Kwaśnica Band”.

Nie zabrakło również innych atrakcji jak: konkurs plastyczno-techniczny tworzący „Rodzinną Ewangelię”, konkursy zręcznościowe (m.in. tor przeszkód, strzelanie z łuku do tarczy), konkursy sportowe i quiz fatimski z cennymi nagrodami.

Impreza związana była z odpustem parafialnym, który w odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku obchodzimy 105- lecie objawień fatimskich. Odpusty fatimskie odbywają się od maja do października.

Dochód festynu został przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów rekolekcyjnych dla dzieci i młodzieży oraz wsparcie charytatywne domu dla niepełnosprawnych umysłowo prowadzonego przez siostry Opatrzności Bożej w Wodzisławiu Śląskim -Jedłowniku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].