Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolorowy Plac Zwycięstwa. W Kuźni Raciborskiej odbył się II Festiwal Kwiatów [ZDJĘCIA]

Kwiaty, trawy ozdobne, zioła oraz sadzonki warzyw można było nabyć w sobotę, 14 maja na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej w ramach II Festiwalu Kwiatów. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Kolorowy Plac Zwycięstwa. W Kuźni Raciborskiej odbył się II Festiwal Kwiatów [ZDJĘCIA]
W centralnym punkcie miasta nad Rudą pojawiło się kilkoro sprzedawców, głównie z terenu Opolszczyzny. Po zapoznaniu się z ofertą, mieszkańcy Kuźni oraz przyjezdni opuszczali plac z torbami wypełnionymi rozmaitymi sadzonkami.

W Kuźni Raciborskiej jestem drugi raz, choć przez ostatnie lata to uczestniczyłem w wielu tego typu wydarzeniach. Jest dobra pogoda, ciepło, w związku z czym w ofercie mam głównie kwiaty balkonowe, na które jest obecnie sezon - powiedział nam Roland Czech z Dąbrówki Górnej k. Opola.

- Kupiłam się w kwiaty na działkę. Są różnokolorowe, więc będą pięknie prezentować się w ogrodzie - powiedziała mieszkanka Kuźni Dorota Pisarczyk.

- W ofercie mamy przede wszystkim róże i kolekcjonerskie piwonie. Jest to towar może niezbyt tani, ale wart uwagi. Prowadzimy ogrodnictwo hobbystyczne, a więc nie jest to masowa produkcja. To towar dla klienta, który zainteresowany jest czymś innym na rynku. Zajmujemy się ponadto uprawą roślin, które hodowali nasi dziadkowie, a dziś już zanikają. Pozyskujemy ze starych ogrodów i rozmnażamy u siebie - mówi Joanna Miśkiewicz-Truszcz z Długomiłowic, która do Kuźni przyjechała drugi raz.

- Zaopatrzyłam się w margaretkę, ma ładnie kwitnąć, ale potrzebuje dużo słońca. Jako, że bardzo lubię kwiaty, więc wydaję na nie pieniądze. Margaretka będzie ozdobą ogródka - mówi z kolei Bożena Zamkotowicz.

Bartosz Kozina

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].