Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzień Strażaka 2022: Strażacy z gminy Lubomia świętowali w Syryni [ZDJĘCIA]

Uroczystość zorganizował Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubomi.

Dzień Strażaka 2022: Strażacy z gminy Lubomia świętowali w Syryni [ZDJĘCIA]
Druhowie z całej gminy świętowali Dzień Strażaka w Syryni.

Dzień Strażaka 2022: Strażacy z gminy Lubomia świętowali w Syryni [ZDJĘCIA]

Strażackie obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętego Antoniego. Podczas mszy kazanie wygłosił ojciec Euzebiusz- franciszkanin, który przedstawił między innymi historię św.Floriana-patrona strażaków, jego żołnierską służbę oraz wierność Chrystusowi. Zwrócił też uwagę, że celem naszego życia ma być właśnie Bóg podobnie jak to było u św. Floriana. Ojciec zwrócił również uwagę aby spraw pożarniczych nie wnosić do domu, lecz dbać o ognisko domowe.

Po mszy nastąpiło poświęcenie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który otrzymała jednostka OSP Syrynia.

Następnie druhowie oraz zaproszeni goście udali się na spotkanie do Wiejskiego Domu Kultury. Uroczystości były okazją do wręczenia medali, odznak i wyróżnień. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa dezyzją Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Śląskiego Związku OSP RP otrzymali: Sławomir Bojarun, Mariusz Giller i Erwin Sokół. Srebrnym medalem odznaczeni zostali: Łukasz Cuber, Łukasz Grela, Rafał Musioł, Tomasz Prusowski, Jacek Pytlik oraz Mateusz Szałek.

Honorową odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Wodzisławskiego" otrzymali: Helena Kalisz, Sebastian Bauer, Wacław Błaszczok i Robert Mazurek.

Odznaką "Strażak Wzorowy" zostali wyróżnieni: Anna Mucha, Przemysław Jęczmionka, Sebastian Kołek oraz Grzegorz Musioł.

Obecny na uroczystościach komendant powiatowy PSP Marek Misiura zwrócił uwagę między innymi na zaangażowanie strażaków w usuwaniu skutków gwałtownych ulew, które wystąpiły w maju 2021 roku. Komendant podkreślił wielki wkład i zaangażowanie ochotników.

W gminie Lubomia działają cztery jednostki ochotnicze: OSP Buków, OSP Nieboczowy, OSP Lubomia i OSP Syrynia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 02.05.2022 23:41

Teraz przez miesiąc będą świętować,komedia