Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ethereum – co to jest, jak działa i jak w nie zainwestować?

Ethereum to forma pieniądza cyfrowego, która jest używana głównie na platformie Ethereum. Ether jak kryptowaluta może być dość szybko i sprawnie wysłany do osób, które znasz przez Internet - zazwyczaj po znacznie niższych kosztach niż inne altcoiny.

Ethereum – co to jest, jak działa i jak w nie zainwestować?

Jakie funkcje spełnia kryptowaluta Ethereum?

Kryptowalutę Ether można porównać do gotówki. Wyobraź sobie, że wysyłasz znajomemu 5 dolarów - a pieniądze wpływają prosto na Twoje konto bez udziału osób trzecich. To samo stałoby się, gdybyś wysłał mu 1 ETH - z tą różnicą, że Twój znajomy byłby znacznie szczęśliwszy, ponieważ ta moneta jest teraz warta ponad 2 tys. dolarów.

Głównym celem ethereum jest nie tylko przeprowadzanie transakcji na aktywach cyfrowych, ale także wspieranie działania blockchaina Ethereum. Sieć ta stanowi podstawę wielu zdecentralizowanych aplikacji, które określa się wspólnym terminem: DApps (zdecentralizowana aplikacja). DApps służy do tworzenia bardziej wydajnych alternatyw dla technologii, z których korzystamy na co dzień.

Kto stworzył Ethereum

Druga pod względem popularności kryptowaluta została stworzona przez Vitalika Buterina, kanadyjskiego programistę rosyjskiego pochodzenia. O kryptowalutach i blockchain dowiedział się około dwa lata po wprowadzeniu bitcoina na rynek. Buterin zwerbował kilku innych ekspertów do współtworzenia własnej waluty, a pierwsza sprzedaż tokenów ETH odbyła się latem 2014 roku. Dzięki temu udało się zebrać około 18 milionów dolarów.

Jak działa Ethereum?

Ethereum przetwarza miliony transakcji, które są łączone w bloki. Każdy blok jest połączony z poprzednim, tworząc w ten sposób łańcuch - właśnie blockchain. Ether działa w oparciu o inteligentne kontrakty w języku programowania Solidity. Jest to specjalny "program", który jest wykonywany przez wszystkie węzły i ułatwia komunikację między wszystkimi posiadaczami kryptowalut. W sieci Ethereum inteligentne kontrakty mogą być wykonywane wielokrotnie (w przeciwieństwie do blockchaina bitcoina).

Ether na rynku NFT

Podobnie jak DApps, blockchain ethereum odegrał szczególną rolę w NFT (non-interchangeable token). Pierwszy NFT na Ethereum został uruchomiony w 2015 r., kilka miesięcy po uruchomieniu samego blockchaina. Prawdę mówiąc, pierwszy token został uruchomiony na blockchainie bitcoina. Mimo to, ethereum stało się "partnerem" NFT zarówno jako technologia, jak i waluta w handlu.

Zasadniczo wszystkie NFT są sprzedawane i kupowane za ethereum. Wynika to zarówno z faktu, że Ethereum jest głównym tokenem blockchain, jak i z tego, że wraz z pojawieniem się tego altcoina możliwe stały się złożone transakcje dotyczące różnych aktywów cyfrowych.

Jak kupić Ethereum na giełdzie kryptowalut?

Jak kupić kryptowalutę Ethereum? Ten największy altcoin jest notowany na większości giełd kryptowalutowych i platform transakcyjnych. Aby kupić Ethereum na giełdzie, musisz się zarejestrować. Następnie zostaniesz przeniesiony do swojego konta osobistego w celu poznania obsługi panelu administracyjnego i dokonania płatności. Na wielu giełdach, handel eterem odbywa się w parach z BTC, USD, EUR, PLN itd.

Na koncie osobistym wybierz dogodny sposób zasilania konta. Następnie można kupić całą kryptowalutę lub jej część. Środki można wypłacić po weryfikacji profilu (trwa to maksymalnie 3 dni).

Jakie są główne różnice między Ethereum a Bitcoinem?

O tym, że Bitcoin i Ethereum różnią się od siebie pod wieloma względami, świadczy już fakt, że wszystkie kryptowaluty z wyjątkiem tej pierwszej nazywane są altcoinami. Na początek wyjaśnijmy nieco, jak zbudowany jest blockchain bitcoina. Został on stworzony przez osobę lub grupę osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto w 2009 roku. Jedynym rodzajem transakcji w tym blockchainie jest transfer bitcoinów z jednego adresu na drugi.

Zasady funkcjonowania bitcoina są zapisane w języku "Bitcoin Script". Nie jest to język uniwersalny ani elastyczny. Kod jest wykonywany raz i nie ma wpływu na losy blockchaina w późniejszym czasie. Sposób działania w ethereum jest inny. Za jej programowalność odpowiada maszyna wirtualna Ethereum (EVM). Jest to maszyna Turinga, co oznacza, że wszystkie zadania mogą być rozwiązane tylko za pomocą maszyny Turinga (lub jej odpowiednika). Kompletność Turinga jest podstawowym pojęciem w informatyce, za pomocą którego można zmierzyć na przykład uniwersalność języka programowania. 

Nota: Około 75% rachunków detalicznych CFD generuje straty. Rozważ, czy na pewno rozumiesz, jak działają instrumenty CFD i czy możesz zaakceptować wysokie ryzyko utraty środków finansowych.

Materiał zewnętrzny