Co z placem zabaw odebranym Przedszkolu nr 24 pod budowę nowego żłobka w Raciborzu?

Najpóźniej do półtora miesiąca przedszkolaki z Ostroga mają się bawić na nowym placu zabaw. Taka jest deklaracja naczelnika wydziału edukacji Krzysztofa Żychskiego.

Co z placem zabaw odebranym Przedszkolu nr 24 pod budowę nowego żłobka w Raciborzu?
Naczelnik wydziału edukacji UM w Raciborzu Krzysztof Żychski

Temat placu zabaw przypomniała szefowi miejskiej oświaty radna Krystyna Klimaszewska. Zapytała go o harmonogram prac nad obiektem przedszkolnym, skoro nowy żłobek już funkcjonuje.

- Teren pod plac został wyczyszczony, drzewa przycięte. Wszystko odbywa się pod okiem pani dyrektor przedszkola. Wytyczono fragment terenu pod nowy plac - poinformował Krzysztof Żychski na posiedzeniu komisji oświaty Rady Miasta Racibórz.

Naczelnik podał, że nieopodal żłobka miejskiego powstanie park sensoryczny w formie ogrodu. Będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych z uwagi na integracyjny charakter placówki z Ostroga.

- Trzeba nawieźć ziemię, poźniej zasadzić trawę i wykonać ogrodzenie oraz zagospodarować teren. Przewiduję, że za jakieś 1,5 miesiąca wejdą tam dzieci - oznajmił K. Żychski.

Radna Klimaszewska spytała czy urząd uregulował kwestie prawne związane z terenem pod plac. Wcześniej były z tym problemy, bo tylko część obszaru pod plac zabaw jest własnością Miasta.

- Potencjalny spadkobierca tej nieruchomości został poinformowany o naszych działaniach i akceptuje te zamierzenia - podsumował naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Żychski.

Krystyna Klimaszewska

Ludzie

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TakaJestPrawda (37.19. * .161) 24.04.2022 22:08

Znów zaczyna się narzekanie podobnie jak z windą, rondem Polowego, śmieciami, żłobkiem. Najpierw krzyk a potem okazuje się że wszyscy chwalą.

~Waldemar78 (217.138. * .68) 24.04.2022 22:06

Wszyscy pamiętają jak radni Lenka i Szukalskiej szukali pretekstu aby zablokować budowę żłobka.

~Daniel77 (194.35. * .176) 24.04.2022 22:05

Mieliśmy już wielu ściemniaczy w Raciborzu ale ten Żychski zna się na robocie. Brawo!

~PatrycjaMM (45.134. * .142) 24.04.2022 22:03

Radni ze złości pewnie chcieliby zamknąć ten nowy żłobek. Na szczęście nie udało im się zablokować budowy to i teraz nie dadzą rady.