Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław: Radni wychodzą z koalicji prezydenta - „Współpraca się wyczerpała”

Nieoczekiwany obrót przybrała polityka w radzie miasta. Dotychczas trzymające się razem stronnictwo prezydenta – Koalicja dla Miasta, rozpada się. W ciągu ostatnich dwóch tygodni aż pięciu radnych złożyło do biura rady informację o wystąpieniu z klubu radnych „Koalicja dla Miasta” .

Wodzisław: Radni wychodzą z koalicji prezydenta - „Współpraca się wyczerpała”
Radni Eugeniusz Ogrodnik, Adam Kantor, Eugeniusz Chłapek, Roman Szamatowicz i Stefan Grzybacz postanowili zostać radnymi niezależnymi. fot. arch. UM Wodzisław Śląski

Wodzisław: Radni wychodzą z koalicji - „Współpraca się wyczerpała”

Najpierw o wystąpieniu z klubu "Koalicja dla Miasta" (związanego z prezydentem) poinformowali biuro rady trzej radni. Pierwszy oświadczenie w tej sprawie 8 kwietnia złożył Adam Kantor. Następnie 11 kwietnia podobne oświadczenie złożył Eugeniusz Ogrodnik, a następnie 12 kwietnia Eugeniusz Chłapek. W tygodniu poświątecznym do biura rady miasta wpłynęły kolejne rezygnacje z członkostwa w klubie radnych „Koalicja dla Miasta” od Stefana Grzybacza i Romana Szamatowicza. Złożone oświadczenia są bardzo oszczędne w treści. Radni informują jedynie, że rezygnują z członkostwa, stając się radnymi niezależnymi.

Formuła się wyczerpała

Zapytaliśmy, co było powodem ich wyjścia z koalicji i czy można traktować to jako przejście na stronę opozycyjną w radzie miasta (koalicji większościowej), nieprzychylną prezydentowi? - Mogę powiedzieć, że formuła współpracy w koalicji się wyczerpała – mówi krótko Adam Kantor, stwierdzając jednak, że jako radny niezależny nadal będzie wspierać prezydenta. W podobnym tonie wypowiada się Eugeniusz Chłapek. - Zakończył się dla mnie etap współpracy w tej koalicji, stąd decyzja o wystąpieniu – ucina radny Chłapek, zapowiadając, że radni nie mają w planach założenia własnego, odrębnego klubu. - Jako radny niezależny nadal będę wspierał pana prezydenta – zapowiada radny z Kokoszyc.

Głosowanie zgodnie z sumieniem

Nieco więcej o swojej decyzji i przyszłości mówi radny Eugeniusz Ogrodnik, zapewniając jednocześnie, że w decyzji nie można doszukiwać się drugiego dna. - Chcę być radnym niezależnym, chcę być wolny od jakichkolwiek nacisków. Zawsze tak było. W tej kadencji chcę zakończyć karierę samorządową, to mój ostatni rok – zapowiada Eugeniusz Ogrodnik, potwierdzając, że ma w planach głosować zgodnie z własnym sumieniem. - Zawsze do tego dążyłem, a przy głosowaniach, które mi się nie podobały, podnosiłem rękę według własnej woli – wspomina radny, którego konikiem jest oświata. Zresztą niedługo przed wyjściem z klubu stronników prezydenta, radny Ogrodnik (na ostatniej sesji) został wiceprzewodniczącym komisji oświaty w radzie miasta. Zapowiada współpracę z przewodniczącym tej komisji Józefem Szymańcem dla dobra wodzisławskiej oświaty i pełną współpracę w kluczowych sprawach dla miasta z jedną czy drugą stroną wodzisławskiej sceny politycznej.

Kto jest kim w wodzisławskiej radzie miasta?

Jeszcze do niedawna jedynym radnym niezależnym był Łukasz Chrząszcz, wspolpracujacy jednak z opozycyjną do prezydenta koalicją większościową. Po śmierci Czesława Rychlika do rady weszła Brygida Adamik, która nie wstąpiła do żadnego z klubów, czyli także jest radną niezależną.  Teraz grono radnych niezależnych powiększyło się o radnych Eugeniusza Chłapka, Eugeniusza Ogrodnika, Romana Szamatowicza, Stefana Grzybacza i Adama Kantora.

Koalicję większościową tworzą radni Wspólnoty Samorządowej: 

- Dezyderiusz Szwagrzak 

- Adam Króliczek 

- Jakub Elsner 

- Mariusz Blazy 

oraz Prawa i Sprawiedliwości:

- Roman Kapciak 

- Adrian Jędryka 

- Krystyna Warcok 

- Lidia Ptak 

- Józef Szymaniec 

- Marian Plewnia 

Klub "Koalicja dla Miasta", czyli grupę radnych przychylnych prezydentowi tworzą obecnie:

- Grażyna Pietyra 

- Ireneusz Skupień 

- Jan Czyżak 

- Jan Grabowiecki

Ludzie

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.

41 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ortu (46.134. * .120) 23.06.2022 09:38
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Przed wyborami należy się zastanowić na kogo zagłosować ? Ciągle te same twarze. To nie tylko Kieca doprowadził do zapaści. Co, inni teraz święci i uciekają jak szczury z tonącego okrętu ?!

~yggiH (37.248. * .9) 27.04.2022 17:50

Bardzo lubię jak się od chamów wzajemnie wyzywacie. Znaleźli się k...a hrabiowie, książęta i prałaci ... Ja na ten przykład jestem z chamów i czuję z tego powodu niepochamowaną dumę.

Don_C 27.04.2022 17:46
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

na dzisiejszej sesji rady miasta wyszła reszta radnych z koalicji.tym samym koalicja prezydenta przestała formalnie istnieć. coś tu śmierdzi...

~Do_nizej (188.137. * .26) 27.04.2022 10:35
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ty bo ja nie.

~do_nizej (79.55. * .186) 27.04.2022 09:49
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

"Wszyscy widzą jak Kieca zrujnował to miasto . Najwyższy czas aby go wyrzucić z fotela prezydenta . Kolejne podwyżki za wywóz śmieci Kieca to ci już nie przejdzie. Wszyscy przeciw Kiecy"

Ja to napisałem pajacu czy ty?

~Do_nizej (188.137. * .26) 27.04.2022 09:42
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Przeczytaj swoje wpisy. Zapaskudziłeś kolejny temat swoimi gównianymi komentarzami. Żeby choć w jednym było coś z sensem. Nudzisz się? Wyjdź na świeże powietrze zrób coś pożytecznego bo jesteś tak upierdliwy że szok. Nawet nie rozumiesz co znaczy hejt. Przypomnę ci jeden z wielu przykładów hejtu bo może nie pamiętasz. "Widać że jesteś mało rozgarnięty skoro nie rozumiesz co napisałem,wiec przeczytaj jeszcze kilka razy może dojdzie do tej twojej pustej łepetyny co napisałem"

~do_nizej (79.55. * .186) 27.04.2022 09:01
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W sumie to dlaczego jesteś takim nieudacznikiem,że musisz w internecie hejtować?

~Do_nizej (188.137. * .26) 27.04.2022 08:00
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Raczej sam się babrasz w swoim gnoju.

~Do_nizej (79.55. * .186) 27.04.2022 07:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Ja tylko gnoje w internecie takie zera i tchórze jak ty

~do_nizej (188.137. * .72) 26.04.2022 22:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie dość że jesteś ostatnim chamem i niewychowanym ćwokiem to jeszcze masz omamy. Nigdzie nie napisałem że mi sie coś podoba czy nie podoba. To że ty piszesz już z czwartego adresu to nie znaczy że ja tak robię baranie. Daj przykład odwagi i się przedstaw łajzo. Pasuje ci taki styl pisania? To twój ulubiony co ciołku?

~Ernazemy (79.55. * .186) 26.04.2022 19:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

cd. odwaga godna pozazdroszczenia :))))))))))

~Do_pajaca_nizej (79.55. * .186) 26.04.2022 19:43
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wiesz co o tobie myśle kozi bobku?
Że nie masz nawet odwagi powiedzieć tego co ci się nie podoba prezydentowi w cztery oczy (ma jakieś godziny dla petentów).
Masz tylko tyle odwagi by tu pisać swoje frustracje ……… cienki bolo z ciebie,cieniutenki

~Do_nizej (188.137. * .26) 26.04.2022 13:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Masz na myśli pajaca który tak pluje: "Widać że jesteś mało rozgarnięty skoro nie rozumiesz co napisałem,wiec przeczytaj jeszcze kilka razy może dojdzie do tej twojej pustej łepetyny co napisałem"? Zgadzam się.

~Do_pajaca_nizej (94.85. * .193) 26.04.2022 13:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Cienki bolek jesteś na dodatek nikt cie nie lubi wiec plujesz na innych podczas gdy sam nic mądrego w życiu nie zrobiłeś ale to typowe dla trolli

~Do_nizej (188.137. * .26) 26.04.2022 10:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"żegnam troll" Nie musisz się podpisywać w ten sposób. Wszyscy wiedzą że jesteś trollem. Ten twój poniższy obelżywy i chamski wpis to jeszcze jeden tego dowód. Skończyło się jak zwykle. Puścisz jakiś ogólnik a jak cię ktoś zagadnie o konkrety to "ani be ani me " tylko wyzwiska. Standard.

~nie_cierpie_pisu (185.154. * .201) 26.04.2022 08:27
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Widać że jesteś mało rozgarnięty skoro nie rozumiesz co napisałem,wiec przeczytaj jeszcze kilka razy może dojdzie do tej twojej pustej łepetyny co napisałem,żegnam troll

~Takaprawda (188.137. * .10) 26.04.2022 07:49
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Dzisiaj to koalicja w radzie rozdaje karty i pieniądze a nie prezydent.Kto ma kasę ten rz...i

~Do_cienkiego_Boolka (188.137. * .72) 25.04.2022 23:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czyli nic? No właśnie.

~Do_typa_nizej (185.154. * .201) 25.04.2022 22:13
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Nie odpowiadam pytaniem na pytanie trollu,poczytaj cała rozmowę odpowiedz na pytanie które ktoś zadał to może i ja ci odpowiem

~Do_cienkiego_Boolka (188.137. * .72) 25.04.2022 21:48
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Dalej kombinujesz nad tym by udowodnić że "dużo dobrego zrobił" prez. Kieca? Jakoś ci to duszno idzie. Nic nie potrafisz wymienić? Może dlatego że nie za dużo?

szefwszystkichszefów 24.04.2022 22:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Patrząc na te GEMBY :) :) widzę ,że to nawróceni komuniści , nie dziwota taki garnitur ubierają, jaki wiatr powieje, wiadomo keca to zero to teraz trza sie ewakuować, z tego nieudolnego okrętu, a niedajdiabłu może ktoś sie skapnie jakie wałki kręciliśmy i jeszcze niedajdiabłu nas wsadi w końcu do KICIA :(

~Spinoza (188.137. * .72) 24.04.2022 18:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Na zdjęciu "Młodzieżówka Prezydenta"

~uciekający_radny2 (185.220. * .5) 24.04.2022 17:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

czyżby to sprawa zastępcy rodem z Raciborza - jednego pociągnął na dno ale z tego co widzę również
topi kolejnego Prezydenta Miasta
dlaczego nie zasięgacie opinii, popytać się troszkę i kopnąc tam gdzie trzeba

~uciekający_radny (31.24. * .37) 24.04.2022 17:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_ciekiego_Boolka (188.137. * .72) 24.04.2022 16:57
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

"Prezydent Kieca nie jest idealny ale dużo dobrego zrobił" a konkretnie to co?

~do_nizej (185.154. * .201) 24.04.2022 14:36
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Jakie środki ? zakup ławki dla dzielnicy? może coś konkretnego napiszesz to się pośmiejemy
Budżety miast dzięki pisowi są katastrofalne więc tu nikt nie pomoże a już najbardziej twój kandydat ale powodzenia

~doniżej (46.134. * .156) 24.04.2022 11:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Boolek, formuła Pana prezydenta Kiecy już dawno się wyczerpała, najlepszym przykładem jest, że mając jedenastu swoich radnych, nie był w stanie utrzymać w radzie koalicji większościowej. Wyszła buta i arogancja. Druga sprawa to taka, że wyprzedziły nas nie tylko Rybnik, Jastrzębie,Żory i Racibórz, ale nawet takie gminy, jak Gorzyce czy Lubomia, nie mówiąc już o Radlinie. Paradoksalnie Pszów również ma lepsze drogi niż Wodzisław. Podsumowując, Trzy Wzgórza i Muzeum na 16 lat rządzenia to kropla w morzu tego, co dokonali sąsiedzi. A to, że od trzech lat ruszyło się w dzielnicach, to zasługa krytykowanego przez ciebie dyrektora pralni, który jako Przewodniczący Rady przeforsował dużo większe środki dla Rad Dzielnic. Da się?! Widać, że się da.

~Boolek (185.154. * .201) 24.04.2022 10:14
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Prezydent Kieca nie jest idealny ale dużo dobrego zrobił i tego mu nikt nie zabierze.
Zapytam (tych a w zasadzie tego jednego trolla,który wiecznie pluje na obecnego prezydenta) kogo widzieliby na jego miejscu,bo chyba nie dyrektora pralni albo jeszcze gorzej kogoś z pisu?

~Olek32 (91.146. * .208) 23.04.2022 23:04
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

niech wodzisław znowu go wybierze- będziecie tacy nowocześni:):) lubię się pośmiać z tego miasta:):)

~doOrban (188.137. * .10) 23.04.2022 22:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Orban twój brak wiedzy jest porażający, jakim prawem mieszkańców uważasz za ciemny naród, rozumiem twoją frustrację, lecz jeżeli ty demokracji nie rozumiesz to nie obnoś się ze swoją niewiedzą /głupotą/

~sledczy (94.254. * .169) 23.04.2022 22:39
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Odnoszę wrażenie, że wszyscy się cieszą, ale chyba nie zrozumieli tekstu, to że rozpada się koalicja nie oznacza braku poparcia dla Mietka i jego wizji. Po prostu radni nie potrafią się między sobą dogadać

~Orban (83.30. * .205) 23.04.2022 15:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Najbardziej mnie to śmieszy jak w takim mieście jak Wodzisław robią z siebie wielkich polityków tworzą koalicję nie wiadomo w jakim celu a tak naprawdę to chodzi tylko by zaistnieć i ściągnąć dla siebie jak najwięcej pieniędzy od podatników.
Odkąd polityka stała się zawodem to przekleństwem tego jest że do polityki dostają się w większości nieudacznicy kosztem obietnic których nigdy nie są w stanie zrealizować a ciemny naród funduje im 5 letni kredyt w wysokiej kwocie rzekomych diet radnych.

wbo 23.04.2022 14:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No to goodbye dla prezydenta. Opuścili go najwierniejsi radni, którzy mają mocną pozycję w dzielnicach. Bez ich poparcia Kieca nie ma szans w kolejnych wyborach.

Don_C 23.04.2022 01:10
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Czyżby administrator miał kandydować do sejmu? Nagle chcą być niezależni? Najwięksi jego klakierzy?

~Blekota (46.204. * .119) 23.04.2022 01:00
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

To zwykła ściema i nic więcej

~Mamy_Dość_Kiecy (141.94. * .178) 22.04.2022 23:01
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wszyscy widzą jak Kieca zrujnował to miasto . Najwyższy czas aby go wyrzucić z fotela prezydenta . Kolejne podwyżki za wywóz śmieci Kieca to ci już nie przejdzie. Wszyscy przeciw Kiecy

~Farsa (87.101. * .96) 22.04.2022 22:32
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jestem za ale przeciw. Czyżby el prezidento tracił? Co się tutaj stanęło.

~Lulu (5.184. * .236) 22.04.2022 18:23
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wielka polityka w małym mieście.

~Popieram (188.137. * .10) 22.04.2022 16:59
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

anonimus nie pisz bzdur koszykiem dla radnego są wyborcy. Uważam, że to dobra decyzja

~leloś (83.22. * .7) 22.04.2022 14:17
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Nareszcie przejrzeli na oczy że ich idol to hochsztapler i hipokryta. Zgorzkniały człowiek.