Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzy dni temu leżała chora w łóżku, teraz zdobyła 3. miejsce na mistrzostwach Polski. O kim mowa?

Helena Nieckarz, utalentowana tancerka raciborskiego zespołu SKAZA, odniosła sukces na Mistrzostwach Polski WADF Artistic Dance Show 2022.

Trzy dni temu leżała chora w łóżku, teraz zdobyła 3. miejsce na mistrzostwach Polski. O kim mowa?
Helena Nieckarz z instruktorką tańca Manuelą Krzykałą.

Serdecznie gratulujemy Helenie Nieckarz z Zespołu Tanecznego SKAZA brązowego medalu i miejsca na podium na Mistrzostwach Polski WADF Artistic Dance Show 2022, które odbyły się w Lipkach Wielkich k. Gorzowa Wielkopolskiego. Trzecie miejsce wytańczyła choreografią przygotowaną przez Manuelę Krzykałę zatytułowaną „Element”. Jako rekwizytów użyto krzeseł, które usymboliczniły przekaz tańca, że możemy się różnić ale nadal być elementem całości- stąd czerwone krzesło pośród czarnych. Całości dopełniał specjalny strój Heleny wedle projektu choreografki, przygotowany przez Jolę Polednik: czarny krótki kombinezon, który w trakcie tańca można było przemienić na czerwoną sukienkę.

Jak przekazała nam trenerka, choć Helenie nie udało się obronić tytułu Mistrzyni Polski z 2021, to jest z niej ogromnie dumna, gdyż jeszcze trzy dni temu leżała chora w łóżku i brała antybiotyk, mimo to zdecydowała się pojechać tak daleko na mistrzostwa i podjąć wyzwanie. I to w rywalizacji oraz w udziale w zawodach jest najważniejsze: emocje, rozwój poprzez doświadczenie i walkę z chwilowymi niedyspozycjami, a potem piękne wspomnienia. Jak widać talent i ciężka praca oraz wielogodzinne treningi przyniosły oczekiwany efekt.

Jako Raciborskie Centrum Kultury serdecznie gratulujemy Helenie i jej trenerce Manueli Krzykale, a także rodzicom, którzy dzielnie wspierają młodą tancerkę w jej rozwoju i oczywiście życzymy kolejnych sukcesów.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Glonojad (188.146. * .23) 05.04.2022 08:11

Dobry charakter.