Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Żeby ugasić pożar w Chałupkach, trzeba było rozebrać komin

Pożar sadzy w przewodzie kominowym domu w Chałupkach był wyjątkowo trudny do ugaszenia. Jednak strażacy stanęli na wysokości zadania i poradzili sobie z ogniem.

Żeby ugasić pożar w Chałupkach, trzeba było rozebrać komin
W akcji gaśniczej wzięli udział m.in. strażacy z Chałupek. Fot. OSP Chałupki.

Do pożaru doszło przy ul. Długiej w Chałupkach 1 kwietnia około 19.32. Do akcji skierowano trzy zastępy zawodowców z Raciborza oraz dwa zastępy ochotników. - Lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem zastępów. Strażacy ugasili pożar, jednak w trakcie akcji nie mogli udrożnić przewodu kominowego i musieli częściowo go rozebrać - mówi Nowinom st. kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Akcja w Chałupkach była jedną z wielu interwencji, które strażacy odnotowali tego dnia w powiecie raciborskim. Oto informacja na temat pozostałych działań strażaków:

  • Racibórz ul. Chopina (12.14) - zasłabnięcie około 40-letniej kobiety w łazience wyposażonej w piecyk gazowy (kobieta odzyskała przytomność, ratownicy przewieźli ją do szpitala, strażacy nie stwierdzili obecności czadu w budynku),
  • Racibórz ul. Skłodowskiej (13.49) - usunięcie drzewa powalonego na chodnik,
  • Kuźnia Raciborska ul. Moniuszki (14.12) - zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia (alarm fałszywy w dobrej wierze),
  • Modzurów ul. 1 Maja (16.49) - usunięcie plamy substancji ropopochodnej z jezdni (plama miała 300 metrów długości)
  • Racibórz ul. Bogumińska (19.14) - pożar altany (ugaszono go przed przybyciem strażaków, wartość strat materialnych: 3 tys. zł, przypuszczalna przyczyna: nieprawidłowo wykonana instalacja ogrzewania),
  • Racibórz ul. Starowiejska (20.09) - fałszywy alarm z instalacji wykrywania pożarowego.

2 kwietnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy. Najpierw ugasili pożar śmietnika przy ul. Łąkowej w Raciborzu (piszemy o tym tutaj: Ktoś podpalił śmietnik. Ogień uszkodził samochód), a następnie zmyli plamy substancji ropopochodnych z jezdni ulic Drzewieckiego w Raciborzu (2,5 km) oraz Wyzwolenia w Krowiarkach (1,5 km).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NieSpalamŚmieci (188.146. * .161) 04.04.2022 12:45

Czym palił w piecu nieszczęśnik, to tylko on wie. My możemy się domyślać.