Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mecz Polska-Szwecja. Tak kibicowali Teresa Glenc, Ewa Gawęda i Jakub Chełstowski [ZDJĘCIA]

Polacy na Stadionie Śląskim wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 w Katarze. Jakie znane osobistości z naszego regionu z trybun kibicowały biało-czerwonym? Sprawdziliśmy.

Mecz Polska-Szwecja. Tak kibicowali Teresa Glenc, Ewa Gawęda i Jakub Chełstowski [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski zagrała wczoraj (29.03) mecz ze Szwecją. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała w Chorzowie decydującą o awansie rozgrywkę. Polacy pokonali ekipę ze Skandynawii 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Tym samym polska kadra zrewanżowała się Szwedom za porażkę 2:3 podczas EURO 2020. 


"To był magiczny wieczór na Stadionie Śląskim! Mamy to. Reprezentacja Polski wygrywa ze Szwecją. Jedziemy na mistrzostwa świata do Kataru. Serdeczne gratulacje dla całej naszej drużyny" - napisała w mediach społecznościowych senator Ewa Gawęda, która w towarzystwie marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego (zdjęcie po prawej) oraz starosty raciborskiego Grzegorza Swobody pojawiła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.


Posłanka Teresa Glenc jeszcze przed rozpoczęciem meczu opublikowała w mediach społecznościowych post. "Nastroje baaardzo optymistyczne, gardła kibiców rozgrzane, serca pełne nadziei. Idziemy po zwycięstwo!" - pisała ze Stadionu Śląskiego pytając internautów, jaki wynik obstawiają. Razem z Teresą Glenc w Chorzowie pojawiła się m.in. jej córka Renata, która jest radną powiatu wodzisławskiego.


Okazuje się także, że wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk także wspierał biało-czerwonych na trybunach. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu napisał w mediach społecznościowych tak: "Przed meczem Polska Szwecja. Oby nastroje przed meczem były podobne po meczu".


Na Stadionie Śląskim pojawili się także wodzisławscy radni: Łukasz Chrząszcz oraz Mariusz Blazy. Ten pierwszy napisał w mediach społecznościowych: "Cały mecz na stojąco i zdarte gardło, ale czego się nie robi dla Reprezentacji Polski. Pierwsze zwycięstwo nad Szwecją od 30 lat i awans na Mundial... Warto było".


Tworków reprezentowała z kolei spora grupa mieszkańców, a wśród nich był m.in. sołtys wsi i radny gminy Krzyżanowice Andrzej Bulenda


Ludzie

Andrzej Bulenda

Radny gminy Krzyżanowice, sołtys Tworkowa

Ewa Gawęda

Senator RP

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wiaterek (217.98. * .218) 02.04.2022 10:22

@Boris PObudka
Wszelkiej maści POmyleńcy czekają zeby kibicować swoim z bundes-kadry.

~Boris_PObudka (188.147. * .69) 01.04.2022 17:48
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Koniecpisubliski (94.254. * .172) 01.04.2022 08:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nic im to nie pomoże

~czekamnaodpowiedź (83.26. * .217) 01.04.2022 08:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jaką kwotę te nazwiska wpłaciły na rzecz redakcji? Wszak reklama kosztuje. A informacja w żadnym zakresie nie dotyczyła ich obowiązków służbowych!

~Ferdek1 (91.225. * .88) 31.03.2022 19:33
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wybory tuż tuż .Trzeba się lansować.

~Polakwolny (94.254. * .13) 30.03.2022 17:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

pis się bawi na Titanicu

~fanklubprezesa (46.223. * .148) 30.03.2022 09:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Sądząc po zdjęciach towarzystwo kibicowało tyłem do boiska.