Klima: obwodnica ma za dużo drewnianych ekranów. To jakiś tunel

Szef komisji gospodarki Piotr Klima skrytykował na posiedzeniu komisji gospodarki umieszczenie na nowej obwodnicy Raciborza zbyt wielu ekranów akustycznych. Jego zdaniem  zasłaniają kierowcom widoki na Odrę i podmiejską okolicę. 

Klima: obwodnica ma za dużo drewnianych ekranów. To jakiś tunel
Piotr Klima przewodniczący komisji gospodarki Rady Miasta Racibórz

Klima dziwi się, że ekrany wykonano z drewna, bo choć jego zdaniem są one ładne, to szklane osłony byłyby lepsze i umożliwiałyby podziwianie okolicznej przyrody. Przypuszcza, że ekrany z drewna wymagają częstej konserwacji, co będzie generować koszty.

W dodatku radny zauważa, że przy obwodnicy nie widać domostw, którym miałyby służyć te ekrany.

Klimie nie podoba się również, że przy drodze nie ma miejsc postojowych, gdzie zatrzymałoby się auto np. w przypadku awarii.

- To, że panu radnemu się coś wydaje, że tak powinno być to jedno, a projektowanie tej drogi powierzone specjalistom to drugie. Wykonali ją wysokiej klasy fachowcy, spełnia ona wytyczne, wykonano ją w zgodzie z przepisami - tłumaczył na posiedzeniu komisji wiceprezydent D. Konieczny.

Zapewnił Klimę, że nikt w Zarządzie Dróg Wojewódzkich nie realizowałby zakresu robót ponad plan. Z tego co wie, to liczbę ekranów narzuciła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, co podrożyło inwestycję.

Radny skomentował także, że nie było rozmowy z radą miasta w sprawie obwodnicy, a rajcy mogliby coś zasugerować projektantom. Według niego inżynierowie z Warszawy czy Katowic robią projekty ad hoc, bez zapoznania się z opinią miejscowych. Uważa, że tak samo źle dzieje się z obecną budową drogi na Kornowac (DW 935), która budzi zdziwienie kierowców. 

Ludzie

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Una (178.37. * .61) 25.03.2022 11:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zdecydowanie ma rację, zasłonięty piękny widok, a koniec tych paneli przypada na część mieszkalną. Zaiste, wysokiej klasy specjaliści nad tym myśleli! Motylki mają spokój :-)
A niech mi ktoś napisze, po co to szerokie pobocze z wysokim krawężnikiem? Raz po lewej, raz po prawej? Pytam serio

wili 25.03.2022 06:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ma racje.