Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dwie nowe drogi w zarządzie samorządów z Raciborza . Oddaje je marszałek

Oddanie do użytku nowej obwodnicy między Piaskową a Strzybnikiem sprawiło, że samorząd województwa przekaże władzom Powiatu i Raciborza dwie drogi, których utrzymaniem zajmował się dotąd Zarząd Dróg Wojewódzkich. 

Dwie nowe drogi w zarządzie samorządów z Raciborza . Oddaje je marszałek
Dominik Konieczny drugi zastępca Prezydenta Raciborza

Chodzi o odcinek DW 935 od ronda przy Piaskowej do ronda Solidarności, popularnej nerki, a także fragment DW 919 od ronda Zamkowego przy Mechaniku do skrzyżowania ulicy Rudzkiej na Ostrogu z nową obwodnicą.

W przekazaniu dróg będzie uczestniczył Powiat Raciborski, który według wiedzy wiceprezydenta Dominika Koniecznego podjął już uchwałę o zgodzie na zawarcie porozumienia w tej sprawie. - Z mocy prawa odcinek do nerki został teraz drogą powiatową - wyjaśnił drugi zastępca Prezydenta Miasta Racibórz. W kolejnym kroku Powiat przekaże te fragmenty dróg urzędowi miasta, o czym zarząd powiatu już poinformował prezydenta Polowego.

Przejęcie dróg przez starostwo i ostatecznie magistrat oznacza ponoszenie kosztów ich utrzymania oraz remontów. 

Ludzie

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].