Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piknik w Ogródku Jordanowskim. Racibórz wita wiosnę [ZDJĘCIA]

Takiego powitania wiosny jeszcze w Raciborzu nie było. Dzieci bawią się świetnie w Ogródku Jordanowskim. Wolontariusze dbają, aby nie było czasu na nudę.

Piknik w Ogródku Jordanowskim. Racibórz wita wiosnę [ZDJĘCIA]
Emilia Henkelman to uczennica CKZiU nr 1. Na co dzień kształci się na kierunku technik architektury krajobrazu. Pierwszego dnia wiosny wcieliła się we współprowadzącą program "Milionerzy". - Dzieci zaciekawione przychodziły do nas. Odpowiadały na pytania, bo chciały wygrać nagrody - mówi Emilia.

Malowanie buziek, tatuaże, układanie fryzur, tworzenie wielkich baniek, pozowanie do portretu (karykatury), tworzenie "łapaczy snów", prace w ogrodzie społecznym - to tylko ułamek listy atrakcji, które czekają na dzieci podczas pikniku "Powitanie wiosny" w Ogródku Jordanowskim. W organizację przedsięwzięcia zaangażowali się zarówno pracownicy miejskich instytucji, jak i raciborskie stowarzyszenia oraz młodzież szkolna. W tej ostatniej grupie prym wiodą uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Budowlanka-Gastronomik). Sądząc po kolejkach do poszczególnych stoisk, atrakcje okazały się trafione. Nie bez znaczenia jest też prawdziwie wiosenna pogoda.

Zuzia i Lena to uczennice Szkoły Dobra w Raciborzu. Dziewczynki postanowiły skorzystać z obecności Michaliny Pawełek i Sandry Kowalskiej z CKZiU nr 1, które uczą się w zawodzie fryzjera. Zuzia powiedziała nam, że bardzo rzadko nosi warkocze. Tak więc pierwszy dzień wiosny będzie jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły.

Natalia Kuzdrowska to kolejna utalentowana uczennica z kierunku technik architektury krajobrazu, którą spotkaliśmy na pikniku. Choć specjalizuje się w realistycznym odwzorowywaniu natury, tym razem spróbowała swoich sił w karykaturze. Pozuje jej Marysia ze Szkoły Dobra.

Maria Gałązka, Filip Wydra, Bożena Gołąb, Maria Karabulut i Dariusz Szynol to nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. - Nasi uczniowie są bardzo zainteresowani tym, co tu się dzieje. Takie wyjście jest dla nich jak terapia. Nawiązywanie kontaktów i integracja społeczna są dla nich bardzo ważne. Muszą umieć korzystać ze świata zewnętrznego - mówi pani Maria.

Oliwia Muda i Zuzanna Wypior należą do Młodzieżowej Rady Miasta. - Racibórz potrzebował wolontariuszy, więc jesteśmy - mówią dziewczęta. Oliwia i Zuzanna poprowadziły warsztaty malowania na kamieniach.

Karolina Opiela użyła sekatora po raz pierwszy w życiu. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 przycinała żywopłot pod okiem Elżbiety Skrzymowskiej, dyrektor Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. - Dzieci z SP 4 zgłosiły się do rewitalizacji społecznego ogrodu. Razem z nimi uzupełniliśmy ziemię w donicach i wykonaliśmy nowe nasadzenia - mówi dyrektor Skrzymowska i zapowiada, że kto przyjdzie na piknik w godzinach popołudniowych, ten będzie mógł razem z pracownikami arboretum zasiać rzeżuchę i wykonać leśne instrumenty.

Impreza potrwa do wieczora. Szczegółowy program dostępny jest poniżej:

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Justyx (83.30. * .43) 21.03.2022 21:58

Wspaniała impreza!

~Justyska (160.238. * .213) 21.03.2022 20:25

Byłam z moim dzieciątkiem. Więcej takich imprez proszę. Fantastyczna sprawa

~justyna999 (37.120. * .102) 21.03.2022 19:55

Super pomysł. Dużo dobrego się dzieje w Raciborzu.