Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kto zamieszka w byłym budynku Poczty Polskiej w Kuźni Raciborskiej?

Z końcem roku burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha podpisał akt notarialny z Pocztą Polską, finalizując założenie, o którym mówiło się w gminie wiele miesięcy. To obiekt, gdzie oprócz urzędu pocztowego, zostaną stworzone mieszkania. Kto je otrzyma?

Kto zamieszka w byłym budynku Poczty Polskiej w Kuźni Raciborskiej?
To obiekt, który od kilku miesięcy jest własnością gminy

Gmina kupiła budynek za 384174,04 zł. Na nieruchomości tej o powierzchni 2890 mkw. znajduje się budynek usługowo-mieszkalny (601,59 mkw.) oraz gospodarczy (163,94 mkw.). - W budynku znajdują się cztery lokale mieszkalne i jest szansa, że niedługo na poddaszu powstaną kolejne - podał urząd w chwili podpisania aktu notarialnego.

Mieszkanie za mieszkanie

Kiedy w gminie mówiło się o chęci zakupu obiektu, urząd nie wiedział jeszcze, czy będą to obiekty komunalne, czy komercyjne. - To będzie już od państwa zależało - odpowiedział Paweł Macha, kiedy pytał o to na sesji radny Roman Wilk. Nadmienił jednak, że jest pomysł, aby mieszkania stały się pracowniczymi. Obecnie włodarz pytany, o to, odpowiada.

- Kierowałem się specyfiką miejsca, ponieważ jest troszkę droższe od innych obiektów, bo mowa m.in. o ogrzewaniu olejowym – mówi Nowinom.

Wyjaśnia, że mieszkania będą dedykowane rodzinom wielodzietnym, ale tym, chcącym zamienić obecnie mniejsze lokum komunalne na większe. - Tak skorzystać będzie mogła z tego lokalu kolejna osoba z listy - zauważa burmistrz, dodając, że to zdanie komisji mieszkaniowej oraz jego samego. Jak wyjaśnia Paweł Macha, zostały już wskazane osoby, które mają możliwość zamieszkania w budynku Poczty Polskiej.

Cztery kolejne

Oprócz czterech mieszkań „na już” w obiekcie jest możliwość utworzenia kolejnych czterech. Wszelkie prace muszą być jednak uzgadniane z konserwatorem zabytków, bo obiekt jest pod jego opieką. - To troszkę potrwa - mówi Macha o tych założeniach, dodając, że te zostaną zrealizowane wtedy, kiedy będą odpowiednie zgody.

Co z urzędem pocztowym?

To unormowała już jedna z uchwał radnych. Bo w chwili, kiedy radni wyrazili zgodę na zakup przez gminę tego obiektu, zgodzili się też na zawarcie umowy najmu lokalu znajdującego się w budynku na 10 lat i odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy. - W budynku od lat funkcjonuje placówka poczty. Z chwilą nabycia nieruchomości gmina podpisała z Pocztą Polską umowę najmu. Placówka, tak jak do tej pory, będzie działała na parterze - potwierdzili swego czasu urzędnicy.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Jan@Niezbedny 21.03.2022 07:34

Tylko żeby te mieszkania nie były za pół darmo jak na osiedlu a my będziemy płacić za takich lokatorów !!! Wiecznie kogoś utrzymywać !!!