Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodociągi Raciborskie mają nowy pojazd SCK i nową koparko-ładowarkę

Scania zastąpiła dwudziestoletniego jelcza, a koparka zepsuty sprzęt dotąd używany w spółce z Raciborza. Nowości w taborze zakładu pokazali na konferencji prasowej prezes Michał Ziółkowski, prezydent miasta Dariusz Polowy i wiceprezes Stanisław Janik

Wodociągi Raciborskie mają nowy pojazd SCK i nową koparko-ładowarkę
Konferencja prasowa w Wodociągach Raciborskich. W tle nowy nabytek spółki.

Materiał wideo:

Włodarz miasta oznajmił że jeszcze 2 lata temu wodociągi były w fatalnej sytuacji, a dziś mogą się zaopatrzyć w nowy sprzęt. Zapewnił że dzięki temu mogą podnieść jakość swych usług. Dziękował zarządowi za pracę, która doprowadziła do zakupu nowych pojazdów. Spółka nabyła je w leasingu.

Prezes Ziółkowski wyjaśnił że nowa scania zastąpi jeżdżącego w Wodociagach od 20 lat jelcza. - Przepaść między tymi pojazdami jest ogromna. Kabina jest lepsza niż w samochodzie osobowym - zauważył. To ważne by załoga pracująca cały rok, w różnych warunkach atmosferycznych, miała się gdzie ogrzać w trakcie prac.

Prowadzilismy transmisję na żywo z konferncji w Wodociagach, można ją odtworzyć na Facebooku. Nowiny.pl.

Mozliwosci nowego sprzętu pokazano dziennikarzom. Wideo nagrane w Wodociagach można obejrzeć na kanale YouTube Nowiny.pl.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nieduglas (208.78. * .3) 04.03.2022 06:17

do Michael_Douglas
lipiec 2019 Wskaźnik płynności gotówkowej wynosi 0,02 (powinno być: od 1,5 – 2,0).
a w grudzień 2020 Wodociągi z Ziółkowskim miały Wskaźnik płynności gotówkowej 0,19
(powinno być: od 1,5 – 2,0)!!!
twierdzisz ,że wskaznik płynności bieżącej w średnim przedsiębiorstwie wodociągowym wynosi 1,74 a w grudniu 2020 Wodociągi pod wodzą Ziółkowskiego miały wskaznik 0,67 !!!
Manipulujesz danymi!!!analiza wskaznikowa to trochę bardziej skomplikowane zajęcie niż wypisywanie tendencyjnych postów. wskazniki zależą też od cyklu inwestycyjnego spółki,a ZWik w przeciwieństwie do Wodociągów zrealizował wielkie inwestycje i nie robił konferencji prasowych z okazji kupna samochodu. ZWSiK na trudne chwile miał otwarta linie kredytową.
i jeszcze jedno ,od jesieni 2018 roku nadzor nad społka miał Polowy i jego ludzie z ratusza, spółka składała co kwartał informację o swoim stanie , w radzie nadzorczej była glówna prawniczka ratusza.. to Polowy nie znał stanu spółki ? widocznie nie było tak niedobrze skoro pod koniec czerwca 2019 roku i zarząd i rada nadzorcza ZWiK dostali od Polowego absolutorium ,a zarząd i rada nadzorcza nie zostali odwołani tylko skończyli normalnie swoją kadencję do czerwca 2019
PRZESTAŃ MANIPULOWAĆ FAKTAMI I DANYMI!!


Michael_Douglas 03.03.2022 23:17

Listopad 2019 w ZWIK środki bieżące na kontach bankowych oraz w kasie to: - 781.237,30 zł , zadłużenie (kredyty, pożyczki oraz leasingi) to: 10.049.278,37 zł, Wskaźnik płynności bieżącej wynosi 0,12 (powinno być: od 1,5 – 2,0). Średni wskaźnik płynności bieżącej w branży wodociągowej dla średnich wodociągów to 1,74. Wskaźnik płynności gotówkowej wynosi 0,02 (powinno być: od 1,5 – 2,0). Efektem tego było to, że w dniu 14 lipca 2019 roku Spółka nie miała środków na zapłacenie ZUS-u.

~drabina (185.136. * .79) 03.03.2022 22:57

Wodociągi wg Polowego kilka lat temu stały nad przepaścią a teraz dzięki jego genialnym posunięciom zrobiły wielki krok naprzód.. bravo Polowy ,bravo Polowy

~fitsha (159.8. * .166) 03.03.2022 21:46

"Włodarz miasta oznajmił że jeszcze 2 lata temu wodociągi były w fatalnej sytuacji" a na podstawie czego tak twierdzi? wyniki finansowe za 2018 rok Wodociągi miały bardzo dobre,za 2019 jeszcze lepsze( zasługa starego zarządu z Kubkiem na czele) czyli znowu konfabuluje?
kiedy wreszcie zakup agregatu co olej do głowy pompuje?