Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca

Paweł Domagała w Teatrze Ziemi Rybnickiej, Dzień Kobiet w DK Boguszowice, Igor Kwiatkowski w Czerwionce.  Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w powiecie rybnickim.

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca
Paweł Domagała na Dzień Kobiet w Teatrze Ziemi Rybnickiej. (fot. archiwum/Justyna Koniszewska)

CZWARTEK - 3 marca

11.00 do 16.00 Mobilny Punkt Szczepień na terenie OSP Bogunice. Szczepienia będą wykonywane preparatami Pfizer oraz Johnson & Johnson.

16.30 "WIOSENNY OGRODNIK" - Z CYKLU KOPALNIA FANTAZJI w Domu Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Zajęcia rękodzielnicze dla dzieci w wieku 5-12 lat (młodsi z opiekunami). Konieczne zapisy tel.32/ 42 13 755. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp: 8 zł.

17.00 wystawa malarstwa i technik mieszanych grupy Artystycznie Aktywni pt. „Kobiety świata” w Bibliotece Głównej w Rybniku. Pod kierunkiem rybnickiej malarki Marii Budny-Malczewskiej, grupa Artystycznie Aktywni stworzyła barwne i różnorodne portrety kobiet z różnych stron świata. Wystawę w Bibliotece Głównej zainauguruje wernisaż (3 marca, godz. 17:00), podczas którego Maria Budny-Malczewska opowie o prezentowanych pracach. Na spotkaniu gościć będzie również Barbara Płaczek, specjalista seksuologii, terapeuta i edukatorka seksualna, która zweryfikuje stereotypy dotyczące seksualności kobiet w dojrzałym wieku. Z kolei Elżbieta Wolny-Luks zdradzi jak pozostać piękną, młodą i zdrową… Swoimi refleksjami nad obrazami podzieli się także logopeda i polonistka, Jolanta Kałuża. Wstęp wolny. Ekspozycja „Kobiety świata” dostępna będzie od 3 marca do 15 kwietnia.


PIĄTEK - 4 marca

19.00 Paweł Domagała na Dzień Kobiet w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Cena biletu: 110 zł


SOBOTA - 5 marca

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet DK Boguszowice zaprasza na spotkanie autorskie z jedną z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych osobowości polskiej sceny rockowej ostatnich kilkunastu lat – Katarzyną Nosowską – autorką książek „A ja żem jej powiedziała” i “Powrót z Bambuko”. Bilety: spotkanie z Katarzyną Nosowską: 50 zł – normalny, 40 zł – ulgowy. Wybrany warsztat rozwojowy: 30 zł.
Program:
15:30 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską – Sala Widowiskowa
17:15 – Muzyka na żywo – JOÃO DE SOUSA – Sala Lustrzana
Warsztaty rozwojowe do wyboru:
18:00 – 19:00 – Medytacja uważności z życzliwością / U-zdrowisko – Sala Widowiskowa
18:00 – 19:00 – Joga w Mieście – Sala Kameralna
19:15 – 20:15 – Muzykoterapia głosem – Relaksacja / Szałas Rozwoju – Sala Kameralna

16.00 w Halo!Rybnik odbędzie się wernisaż "Palcem malowane" Agnieszki Felner. Pani Agnieszka Felner maluje swoje obrazy palcami. Każdy z nich jest inny, a w całej kolekcji panuje wielowątkowość. Wystawa trwać będzie do 24 marca.

17.30 Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na występ Igora Kwiatkowskiego. Bilety: 85 zł

18.00 koncert "Z wizytą u Pana Straussa" w Klubie Kultury Harcówka. Koncert karnawałowy w którym usłyszymy wielkie przeboje muzyki operetkowej J. Straussa Syna, E. Kalmana, F. Lehara i wielu innych. Piękne melodie w tanecznych rytmach walca i polki zaprezentują Joanna Wojnowska - sopran, Sabina Olbrich-Szafraniec - sopran, Mieczysław Błaszczyk - baryton. Bilety do nabycia w portalu Biletyna.pl w cenie 30 zł. ulg. 25zł. Liczba miejsc ograniczona.


NIEDZIELA - 6 marca

13.00 Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza dzieci z rodzicami na FUNNY BALLS SHOW, czyli interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny. Bilety: od 25 do 60 zł.

17.00 Koncert Kordiana w Domu Kultury w Niewiadomiu. Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy.


PONIEDZIAŁEK - 7 marca

15.30 w Halo!Rybnik odbędą warsztaty quillingu (tworzenie kartek). Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej. Na warsztatach stworzymy piękne kartki z wykorzystaniem techniki quillingu. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Lista miejsc ograniczona. Wszystkie materiały zapewniamy. Własnoręcznie stworzone kartki będzie można zabrać do domu.


WTOREK - 8 marca

17.00 "Kiedy kota nie ma..." Przezabawna farsa z najwyższej półki. Najlepszy spektakl komediowy sezonu w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Obsada: Viola Arlak, Jacek Lenartowicz, Piotr Cyrwus, Jakub Wieczorek Cyntia Kaszyńka, Marta Bryła, Magdalena Wróbel. Czas trwania: ok 140 minut z przerwą. Bilety: od 105 zł.

17.00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, zaprasza wszystkie Panie na 6. Dzień Kobiet w Rajtuzach. Bieg na dystansie 2 km, IV Mistrzostwa w Rzucie Rajtuzą oraz Wybory Miss w Rajtuzach. Opłata za uczestnictwo w wydarzeniu wynosi: 20 zł/os. MIEJSCE: Stadion Lekkoatletyczny w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72 (wejście od ulicy Żużlowej).


ŚRODA - 9 marca

19.00 "Kobiety jak te kwiaty..." koncert Piotra Bukartyka i AJAGORE na Dzień Kobiet w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Bilety: 60 zł. 


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 3 marca - 9 marca

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].