Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielki pożar na terenie starego szpitala

Po raz kolejny raciborscy strażacy musieli udać się na ul. Bema, do budynku starego szpitala, gdzie doszło do pożaru.

Wielki pożar na terenie starego szpitala
fot. archiwum Nowin

Budynek starego szpitala stoi opuszczony i często dochodzi w nim do pożarów (przez podpalenia). Kolejny pożar wybuchł w ostatni dzień lutego, po godz. 17.00. Sytuacja wyglądała jednak nieco bardziej poważnie niż dotąd, bo płomienie wydobywały się z okien. Przyczyną pojawienia się ognia było - znów - prawdopodobnie podpalenie. Sprawę bada policja. Ogniem objęte były trzy pomieszczenia, paliły się śmieci i drewniane zabezpieczenia okien, nie było osób poszkodowanych.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tomaszal (178.175. * .28) 01.03.2022 19:51

Panie redaktorze proszę poprosić tych radnych o wytłumaczenie.

~starySzpitalpłonie (31.171. * .244) 01.03.2022 19:49

Dobrze pamiętam że Polowy chciał sprawę załatwić a ekipa Lenka i Szukalskiej to z dumą zablokowała.

~Osiolki (37.120. * .5) 01.03.2022 17:11

Gdy prezydent chciał szpital zabezpieczyć to hamulcowi blokowali. Szkoda im było 20k wyłożyć. List wstydu a na niej stali bywalcy: Borowik Stanisław, Fica Marcin, Henek-Wypior Justyna, Klimaszewska Krystyna, Kuliga Michał, Lenk Mirosław, Łomnicki Dawid, Mainusz Henryk, Rycka Paweł, Szukalska Anna, Szukalski Michał, Wyglenda Eugeniusz