Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Plantacja marihuany odkryta w starej rzeźni w Zawadzie. 6 osób w areszcie

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego na jednej z posesji mieszczących się przy ulicy Szybowej w Wodzisławiu Śląskim odkryli plantację konopi indyjskich. Stróże prawa zabezpieczyli aż 2700 krzaków konopi oraz zatrzymali 6 podejrzanych mężczyzn - obywateli Wietnamu, Czech i Polski.

Plantacja marihuany odkryta w starej rzeźni w Zawadzie. 6 osób w areszcie
fot. Policja Wodzisław Śląski

Plantacja marihuany odkryta w starej rzeźni w Zawadzie. 6 osób w areszcie

W ubiegłym tygodniu policjanci z wodzisławskiej komendy powiatowej prowadzili czynności służbowe na terenie jednej z posesji przy ulicy Szybowej w Wodzisławiu Śląskim. Uwagę mundurowych przykuł budynek gospodarczy, którego okna były oklejone czarną folią i taśmami. Ponadto zbliżając się do budynku, policjanci wyczuwali charakterystyczną woń konopi indyjskich.

fot. Policja Wodzisław Śląski

W chwili, gdy stróże prawa chcieli sprawdzić, co znajduje się w środku, z budynku zaczęło uciekać trzech mężczyzn. Zostali oni ujęci przez policjantów po krótkim pościgu. Po wejściu do środka budynku okazało się, że znajduje się tam profesjonalna plantacja konopi indyjskich, na której zabezpieczono 2700 krzaków konopi oraz sprzęt służący do jej uprawy. W toku podjętych czynności zatrzymano 6 osób zamieszanych w narkotykowy. Zatrzymani to obywatele Wietnamu, Czech oraz Polacy w wieku od 35 do 65 lat. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Za uprawę konopi innych niż włókniste w takiej ilości grozi sprawcom do 8 lat więzienia.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 23.02.2022 07:02

To miejsce po raz kolejny tematem mediów,czy właściciel nie kontroluje komu wynajmuje i co tam się dzieje? Po raz kolejny działają tam przestępcy

Jan@Niezbedny 22.02.2022 22:54

Spać !

~Ktoś123 (5.172. * .46) 22.02.2022 21:24

A może ktoś się zajmie nielegalnym ubojem zwierząt na przeciwko starej rzeźni?!

wnikliwy 22.02.2022 19:04
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

beatamix 22.02.2022 19:00
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ołówek123 (5.184. * .63) 22.02.2022 17:53

Kiedyś tam fajki robili teraz agronomia niezle

~SWude (5.173. * .66) 22.02.2022 15:21

Może również zainteresują się nielegalnym składowaniem podkładów kolejowych ? Wlasnie na tym placu... Zauważyłem nawet ostatnio w Zawadzie trend robienia z nich płotów .

~AlfiorzZGolfa (193.93. * .61) 22.02.2022 13:56
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu