Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Chrząszcz apeluje do powiatowych włodarzy: "Przeanalizujcie swoją decyzję jeszcze raz"

- Przypominam, że stolicą powiatu wodzisławskiego jest miasto Wodzisław Śl., gdzie swoją siedzibę ma (jeszcze?) Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. - zwraca uwagę radny Łukasz Chrząszcz, nie zgadzając się z decyzją powiatowych włodarzy na przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do Radlina.

Radny Chrząszcz apeluje do powiatowych włodarzy: "Przeanalizujcie swoją decyzję jeszcze raz"
15 lutego radny Łukasz Chrząszcz wystosował pismo do Starosty Powiatu Wodzisławskiego ze sprzeciwem wobec przenoszenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wodzisławia Śl. do Radlina

Nie milknął echa zamierzeń Zarządu Powiatu Wodzisławskiego dotyczących przeniesienia działającej od 2008 r. w Wodzisławiu Śl. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do budynku Branżowej Szkoły I stopnia w Radlinie. Apel sprzeciwiający się tej decyzji wystosował w ostatnich dniach wodzisławski radny Łukasz Chrząszcz.

Sprzeciw radnego

- 15 lutego wystosowałem pismo do Starosty Powiatu Wodzisławskiego ze sprzeciwem wobec przenoszenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wodzisławia Śl. do Radlina - przekazuje radny Chrząszcz dodając, że zaapelował także o powrót oddziału pediatrycznego do Wodzisławia Śl. Łukasz Chrząszcz ma nadzieję, że publiczne nagłośnienie tych dwóch spraw przypomni powiatowym włodarzom, że stolica powiatu jest tam, gdzie znajduje się budynek starostwa. -  Być może w następnym roku ktoś wpadnie na pomysł, aby przenieść go np. do Syryni - komentuje.

Alternatywne opcje

Radny Chrząszcz w wystosowanym piśmie zwraca uwagę, że plany przeniesienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wodzisławia Śl. do Radlina są bardzo źle odbierane przez rodziny z Wodzisławia Śl. i okolicznych gmin. "Planowanie takiej zmiany i staranie się o środki zewnętrzne na ten cel bez konsultacji z mieszkańcami uważam za godzące w większość rodzin z dziećmi" - podkreśla. Prosi powiatowych włodarzy o ponowne rozważenie wszystkich "za" i "przeciw" w tej sprawie oraz by przeanalizować alternatywne opcje. Radny Chrząszcz wylicza, że są nimi np.: utworzenie filii Poradni w Radlinie z uzupełniającym się czasem pracy w Wodzisławiu Śl., a także rozważyć budowę nowego budynku dla Poradni korzystając przy tym ze środków Polskiego Ładu.

Z chorym dzieckiem do Rydułtów

W piśmie wodzisławski radny zauważa także, że już teraz rodzice z Wodzisławia Śl. i ościennych gmin muszą jeździć z chorymi dziećmi na oddział pediatryczny do Rydułtów. "Ponieważ ktoś kiedyś wpadał na "genialny" pomysł, aby przenieść pediatrycznego opiekę do Rydułtów" - zwraca uwagę w piśmie. "Poza tym nie zwiększono nawet liczby autobusów kursujących spod budynku Szpitala w Wodzisławiu Śl. do budynku Szpitala w Rydułtowach i z powrotem, czy to poprzez współpracę z MZK, czy komunikację Powiatową. Gdyby przeanalizować dostępność komunikacyjną Wodzisław Śl. - gminy powiatu i Rydułtowy - gminy powiatu, można wysnuć wniosek, że swoją decyzją niechybnie odcięliście Państwo wiele niezmotoryzowanych rodzic z dziećmi od pediatry" - czytamy dalej. W piśmie podkreślono także, że Wodzisław Śl. jest najlepiej skomunikowany ze wszystkimi gminami powiatu i zapewnia najlepsza dostępność usług publicznych największej liczbie mieszkańców.

Zobacz także:

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeOwiec (155.133. * .231) 06.04.2022 16:41

do @wnikliwy powiat ma to wszystko w czterech literach tą poradnie jak i inne jego instytucje w szpitalu postawili szlabany tylko dla pracowników bo nikt inny tam nie wjeżdza bo nie ma odwiedzin a teraz także testów,niech przeniosa poradnie i zamontują też szlabany dla ludzi tam bo oni na niczym sie nie znaja a te szlabany w szpitalu przyniosą bardzo szybko jakiś zgon w drodze

~Nul (37.248. * .221) 06.04.2022 15:58

Oczyszczalnie ścieków i spalarnia śmieci z całego powiatu też do Wodzisławia. W końcu to środek powiatu.

zxc 24.02.2022 12:21

gańba, powiat może się z tego wycofać chyba że ma w d....ie mieszkańców.

~RomanS (87.207. * .126) 24.02.2022 00:18


biurowiec starostwa tam dajcie. Bo ta szkoła na Mariackiej pusta stoi, a wszyscy autami pojadą
Dzieciakom zostawcie wasz budynek w centrum... a kasa zostanie na remont izby przyjęć w szpitalu!.
I
gitara!

mhl999 23.02.2022 20:45

w zasadzie dyskusja jest zbędna, powiat po prostu lubi ludziom utrudniać życie. w wodzisławiu mieszka ok 30% mieszkańców całego powiatu, podobne wskaźniki są dla młodzieży do lat 19, także już na tej podstawie decyzja sama w sobie jest kuriozalna. Radnym powiatowym proponuję wycieczkę komunikacją publiczną do radlina - może wtedy zrozumieją w czym rzecz. @Kibic98 - pierdu pierdu nie każdy w rodzinie ma po 2 auta. Sytuację zawsze powinno się analizować od najsłabszych jednostek o ile chce się by dana usługa była powszechnie dostępna i nie przypominała całodniowej wyprawy z kilkoma przesiadkami.

~Wer (46.134. * .218) 23.02.2022 20:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Serio.. Przenosić poradnie dla dzieci najbardziej potrzebujących na takie zadupie!? Zupełnie poroniony pomysł! Byle wydac miliony i się promować !? Ktoś tam myśli logicznie??

wnikliwy 23.02.2022 18:30

Do poniżej @ to może starostwo tam przenieść? Bo starosta upatrzył sobie budynek na powiększenie biurokracji. Budynek po byłej internie na Wałowej można wykorzystać na poradnię,jest winda. Całe lata nie było jak był tam szpital ,jak zrobiono to szpital zamknięto i coś tam powiat zrobił. Teraz znowu na poradnię 5 milionów? Tam na remont po byłym pogotowiu wydano wtedy pewnie 10 milionów. Wszystko wynoszą na peryferia,a już majstersztyk to wyburzenie prosektorium przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim i wożenie łudzi po śmierci do Rydułtów. Kto na to pozwolił? Teraz praktycznie szpital w Rydułtowach ma tylko pediatrię. Pani Capek wyburzyła,narobiła 30 milionów długu i sobie poszła za nic nie odpowiadając.

~Pytamsie (93.179. * .78) 23.02.2022 18:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szkoła w Radlinie stoi pusta,natomiast poradnia ma coraz więcej pacjentów a rozbudować się jej nie da tym bardziej windą,czego nie rozumiecie?

aus 23.02.2022 18:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pan Starosta Leszek Bizoń, i cała grupa radnych, zastanówcie się nad tym raz jeszcze, chcecie samotne matki z dzieckiem pchać przez cały powiat.

wnikliwy 23.02.2022 17:27

Koszt 6 milionów na poradnię to duża przesada,jest poradnia w dobrej lokalizacji,to zrobić windę, niż wydawać 6 milionów. Ale zarząd powiatu jest z wiosek wokół miasta i robią wiochę z powiatowego miasta.

wnikliwy 23.02.2022 17:17

W szkole w Radlinie też są schody, więc to nie o to chodzi. Tylko radni powiatowi i zarząd są anty Wodzisław Śląski, już sama nazwa zozu jest ich obrazem. Szpital w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Powinno być w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach.

wnikliwy 23.02.2022 17:12

Do nizej@ ty czytasz co piszesz? Tak w Rydułtowach winda jedzie na dach ,ha ha ha.

~Do_nizej (93.179. * .78) 23.02.2022 17:08

A ma wyjechać ta winda,na dach?

wnikliwy 23.02.2022 17:02

Dlaczego nie bierze się pod uwagę budowy windy? Koszty przebudowy i przenoszenia będą duże. Wydano na ten budynek po pogotowiu ratunkowym grube miliony,teraz znowu? Winda to jest problem? W Rydułtowach w szpitalu dobudowano , można? Prawda jest taka że starostwo chce mieć więcej biur ,bo biurokracja się rozbudowuje i opatrzono sobie to miejsce,a mieszkańcy niech latają po powiecie. Do lekarza do Rydułtów,do poradni do Radlina, gratuluję pomysłu radnym którzy to przyklepują.

wnikliwy 23.02.2022 16:52

Do Radlina przeniosą bo tam zdrowe powietrze z koksowni ha ha ha.

wnikliwy 23.02.2022 07:05
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Don_C 22.02.2022 13:56
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~szczerze (188.137. * .10) 22.02.2022 10:44
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Kibic98 (37.30. * .157) 22.02.2022 06:30
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~KumatyzRadlina (46.204. * .235) 21.02.2022 22:43
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Don_C 21.02.2022 22:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do radnych z Radlina pedagog Kiełkowskiej i Kaszuby - baby do garów a nie się wypowiadać o czym pojęcia nie macie!

wnikliwy 21.02.2022 21:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Znowu mają mało miejsca dla biurokratów,o to w tym chodzi. Co tam ludzie i ich dzieci. Teraz brak windy to tylko pretekst,aby postawić na swoim. Za dużo mają nie swoich pieniędzy i nimi szastają