Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Bolesław Wołk spoczął w Pogrzebieniu

Pogrzeb współzałożyciela Nowin Raciborskich odbył się 19 lutego w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Pogrzebieniu. Kolegę z pracy żegnali członkowie zarządu, byli i obecni dziennikarze oraz pracownicy Wydawnictwa Nowiny. Wśród przybyłych był również prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który współpracował ze zmarłym od wczesnych lat. 90. ubiegłego wieku, kiedy działał w branży poligraficznej.

Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Bolesław Wołk spoczął w Pogrzebieniu
Bolesław Wołk został pochowany na cmentarzu parafialnym w Pogrzebieniu

Materiał wideo:

Podczas mszy pogrzebowej w pogrzebieńskiej świątyni przytoczono wspomnienia po dziennikarzu, redaktorze i udziałowcu Wydawnictwa Nowiny.

- Zawsze mogłem na niego liczyć - tak zapamiętał go prezes Arkadiusz Gruchot.

Nietuzinkowy i życzliwy

- Nie było dla niego rzeczy niemożliwych. Posiadał zaskakujący zmysł do wykorzystywania sytuacji, których był świadkiem - to także wspomnienie szefa zarządu Nowin.

Długoletni redaktor naczelny tygodnika Grzegorz Wawoczny (przybył na pogrzeb z małżonką Aleksandrą) określił B. Wołka jako postać nietuzinkową, wręcz raptowną, przy tym życzliwego i pomocnego człowieka.

- Bolesław Wołk był jedną z najważniejszych postaci raciborskiej prasy lat 90. i późniejszych - przekazał Wawoczny.

Nieobecny na uroczystości Ryszard Frączek, który wydawał lokalną gazetę w latach 90., wspominał, że Wołk za swój autorytet uważał kardynała Stefana Wyszyńskiego i był zakochany we Lwowie.

>>CZYTAJ TAKŻE: https://www.nowiny.pl/informacje/187204-boleslaw-wolk-nie-zyje.html<<

Marzył o skoku na spadochronie oraz o zdobyciu Mount Everest. - Bolek jesteś na szczycie, spoczywaj w pokoju - pożegnał kolegę z branży Frączek.

Dżentelmen w garniturze

Dyrektor Działu Rozwoju Biznesu w Wydawnictwie Nowiny Marek Kuder (towarzyszyła mu na pogrzebie żona Tatiana) podkreślał elegancki ubiór dżentelmena, który cechował wytrawnego handlowca.

Wspomnienie po zmarłym.mp3

Pochodzący ze Lwowa, związany z Bytomiem Bolesław Wołk spędził w Raciborzu 40 lat. Był oddany rozwijającym się od 1992 roku Nowinom Raciborskim, gdzie początkowo pisał o sporcie, a później zajmował się sprzedażą powierzchni reklamowej w tygodniku. Wcześniej absolwent AWF w Katowicach m.in. przez 5 lat był nauczycielem w I LO (Kasprowicz) w Raciborzu.

Zmarłego żegnała 19 lutego m.in. najbliższa rodzina - żona Barbara z dziećmi Anną i Maciejem oraz wnukami.

Msza za śp. Bolesława Wołka zostanie odprawiona w Pogrzebieniu 19 marca o godz. 6.30.

Kazanie na pogrzebie.mp3

Jakim go wspominają?

W materiałach wideo NowinyTV nagranych tuż po pogrzebie prezentujemy to, co opowiedzieli Nowinom o śp. Bolesławie Wołku związani z Wydawnictwem: dziennikarze, pracownicy i współpracownicy - Jarosław Przybysz (w latach 90. m.in. fotograf Nowin Raciborskich); Dariusz Polowy (długoletni właściciel firmy PolDruk); Rafał Jabłoński (były redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich); Grzegorz Zimałka (handlowiec, kierownik działu reklam Nowin Wodzisławskich); Adam Karbownik (specjalista ds. kolportażu gazet Wydawnictwa Nowiny i grafik komputerowy).

W najbliższym wydaniu tygodnika Nowiny Raciborskie zamieścimy obszerne wspomnienie po zmarłym autorstwa Katarzyny Gruchot - dyrektora Wydawnictwa Nowiny.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego