Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek w Lubomi. Dachowała osobówka

17 lutego w Lubomi na ul. Asnyka doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego.

Wypadek w Lubomi. Dachowała osobówka
fot. OSP Lubomia

Wypadek w Lubomi. Dachowała osobówka

Do zdarzenia doszło po godz. 15.00. Na ul. Asnyka w Lubomi dachował samochód osobowy, który "skosił" słup energetyczny. Po przyjeździe służb na miejsce pojazd osobowy znajdował się poza jezdnią, kierowca był przytomny, znajdował się poza pojazdem. Na miejscu pojawili się strażacy (4 zastępy 12 strażaków), zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

- Poszkodowana została jedna osoba - mężczyzna w wieku 28-lat który kierował pojazdem. Uszkodzony został słup energetyczny. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy, odłączeniu akumulatora, zbadaniu napięcia w zerwanej linii energetycznej - przekazują nam strażacy z wodzisławskiej komendy.

- W Lubomi na ul. Asnyka 17 lutego około 15.20 mężczyzna jechał pojazdem marki VW w kierunku Raciborza. Mężczyzna źle się poczuł, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał najpierw na przeciwległy pas ruchu zmuszając kierowcę pojazdu ciężarowego do zjazdu na pobocze, a następnie wjechał na chodnik po prawej stronie jezdni, uderzył w słup energetyczny powodując jego złamanie. Pojazd dachował i znalazł się ok. 40m od słupa - przekazuje w rozmowie z nami st. asp. Małgorzata Koniarska.

28-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego wyszedł o własnych siłach z pojazdu. Udzielono mu pomocy medycznej, nie został zabrany do szpitala, był trzeźwy. W tej sprawie są prowadzone czynności wyjaśniające.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Lubomikkk (195.154. * .126) 18.02.2022 13:21

Cóż za tłumaczenie, źle się poczuł? A że pędził setką to pominiemy?
Trzeba bronić za wszelką cenę piratów drogowych.

~Świadek (5.184. * .203) 18.02.2022 11:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak wyszedł o własnych siłach jak go ludzie wyciągali.Piszcie jak było a nie jak sie wydaje