Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zderzenie audi z volkswagenem w Bieńkowicach. Kto zawinił?

Strażacy oraz policjanci interweniowali na DK 45. Obyło się bez osób poszkodowanych, ale strat nie udało się uniknąć.

Zderzenie audi z volkswagenem w Bieńkowicach. Kto zawinił?
Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Do kolizji drogowej doszło na ul. Raciborskiej w Bieńkowicach 9 lutego około 14.17. Zderzyły się tam samochody audi a4 i volkswagen multivan.

- Sprawcą jest kierujący volkswagenem 69-latek. Mężczyzna został ukarany mandatem za niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i spowodowanie kolizji. Poszkodowana to 57-latka, która kierowała audi. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi - mówi nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Na miejscu interweniowali również strażacy z komendy w Raciborzu oraz miejscowi ochotnicy. - Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, uprzątnęli jezdnię i kierowali ruchem - mówi kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

9 lutego strażacy wyjeżdżali do akcji jeszcze cztery razy:

  • 8.59, Rudy ul. Brzozowa - usunięcie drzewa, które po wichurze pochyliło się nad jezdnią,
  • 9.51, Racibórz ul. Rzeczna - ugaszenie pożaru sadzy w kominie domu jednorodzinnego, obyło się bez strat i osób poszkodowanych,
  • 15.47, Ponięcice ul. Łąkowa - usunięcie nadłamanego konaru,
  • 20.31, Kuźnia Raciborska ul. Kolejowa - otwarcie mieszkania w budynku wielorodzinnym, przyczyna interwencji to brak kontaktu z lokatorem, strażacy otworzyli siłowo drzwi i przeszukali mieszkanie, jednak w środku nikogo nie było.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].