Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi odeszli, starsi się boją, a kontraktowi mieli zakaz - dyrektor szpitala o stratach kadrowych na Gamowskiej

Stanem zatrudnienia w szpitalu rejonowym w Raciborzu zainteresowała się dr Ludmiła Nowacka. Spytała na styczniowej sesji o sprawy kadrowe na Gamowskiej. - Jak to wygląda w pandemii? Dajemy sobie radę? Kapitał ludzki jest nawet istotniejszy od bazy materialnej - uznała radna z Łączy nas Racibórz.

Młodzi odeszli, starsi się boją, a kontraktowi mieli zakaz - dyrektor szpitala o stratach kadrowych na Gamowskiej
Dyrektor naczelny raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik i radna miejska Ludmiła Nowacka

Dyrektor szpitala przyznał, że szpital ma problemy kadrowe tak jak wszystkie lecznice w Polsce.

- Straciliśmy dużo młodych lekarzy, którzy odbywali u nas specjalizację. Okres jednoimiennego trybu funkcjonowania szpitala trwał długo, a szkolenie lekarzy trwa 6 lat. Muszą oni w tym czasie realizować konkretne zadania. Większość naszych oddziałów ma akredytację Ministerstwa Zdrowia i możemy szkolić tych lekarzy. Jednak jeśli np. oddział chirurgiczny był typowym oddziałem covidowym, bez zabiegów no to rezydenci nie mogli się uczyć i szukali sobie miejsca do szkolenia - tłumaczył dyrektor szpitala.

Przyznał, że raciborska lecznica straciła tak kilka osób z młodej kadry. - To były nasze rezerwy kadrowe na przyszłość - zaznaczył szef szpitala.

Kiedy placówka na Gamowskiej była jednoimienna - kadra współpracująca ze szpitalem rejonowym, czyli lekarze kontraktowi - zrezygnowali. Inni pracodawcy zabraniali im współpracy ze szpitalem zakaźnym z obawy o zakażenie.

Starsi medycy też odeszli z Raciborza w obawie o stan swego zdrowia.

- Ściągnięcie tych ludzi z powrotem jest dużym wyzwaniem. Dlatego mamy problemy kadrowe, tak jak wszyscy - skwitował R. Rudnik.

Mówił na sesji także o tym, że szpital stara się ściągać nowych lekarzy zza wschodniej granicy, pomagając im w uznaniu w Polsce tamtejszych dyplomów ze specjalizacji.

- Przekazuję na ręce kadry, za pośrednictwem dyrekcji, wyrazy uznania za podejmowanie ciężkich wyzwań - powiedziała na koniec radna Ludmiła Nowacka.

Ludzie

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pracownikmedyczny (31.0. * .248) 11.02.2022 05:49

Kłamstwo

~Bart666 (31.0. * .103) 11.02.2022 04:41
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pielegniarki (89.151. * .123) 10.02.2022 17:51

Chyba żarty.Może Pan odpowie na pytanie
Ilu Lekarzy odeszło przez konflikt z pania Dyrektor?
Ile pielęgniarek oddziałowych zrezygnowało z pełnienia funkcji,bo pani dyrektor wie wszystko najlepiej?
Dlaczego adeptki,adepcci.PWSZ Raciborz,nie przyjmują sie do pracy w tutejszym szpitalu?
Dlaczego zatrudniacie obce pielęgniarki nieznające zasad na danym oddziale,płacicie im duże pieniądze,a One nie za bardzo wiedzą co mają robić.A potem twierdzicie że nie ma problemu z personelem.
Dlaczego pielegniarki Raciborskiego Szpitala muszą dorabiać na etatach w ościennych szpitalach,a nie mogą dorobic za te same pieniądze u siebie?Odpowiedz.Ni pozwala na to pani dyrektor.Kiedys ktos tutaj napisał,proszę z Nami porozmawiac dyskretnie,a dowiecie sie Panowie radni,jak My to widzimy.