Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Raciborskie piszą o chlebie, który drożeje i będzie drożał

Prąd i gaz potrzebne do wypieku chleba podrożały nawet o 100% i jeden z najsłynniejszych piekarzy w Raciborzu - markowiczanin Adam Markiewka - przyznaje, że bochenek już powinien kosztować 12 zł. To nie koniec - po żniwach klienci powinni spodziewać się następnej fali podwyżek, o kolejne 100%, bo koszty produkcji rolnej też galopują.

Nowiny Raciborskie piszą o chlebie, który drożeje i będzie drożał

Ponadto w numerze:

 • Wojnowiczanin Piotr Mróz marzy o karierze telewizyjnej. Już bryluje w teleturniejach i występuje w serialach.
 • Sypią się kolejne horrendalnie wysokie mandaty dla pijanych rowerzystów. W Rudyszwałdzie 48-latek otrzymał karę w kwocie 5000 zł.
 • Technik grafiki i poligrafii cyfrowej czy technik stylista to nowe kierunki proponowane w szkołach Powiatu Raciborskiego. Nowości będzie więcej.
 • Prostytucja i handel ludźmi w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. 5 osób na ławie oskarżonych.
 • Czesi oblegają Orlen w Chałupkach. Kolejki po tańsze paliwo sięgają mostu granicznego.
 • Siostra Dolores pisze o cudownym medaliku.
 • 25 kandydatur, ale wciąż nie ma następcy dla sołtyski Krowiarek.
 • Spór o wycinkę drzew w Sławikowie. Urząd reaguje na zarzuty o złamanie prawa.
 • Oficjalne pismo czy anonim? Przewodniczący rady Raciborza zignorował głos Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego w sprawie zachowania radnego Piotra Klimy.
 • Na 30-lecie Nowin rozmawiamy ze Sławomirem Szewedem piszącym artykuły o tematyce sportowej przez wiele lat na łamach tygodnika.
 • Żegnamy zasłużone dla ziemi raciborskiej postaci - przedsiębiorcę z Kuźni Raciborskiej Maksymiliana Gołąbka i weterana Armii Krajowej, dyrektor banku PKO Mariana Szlapańskiego.
 • Dwóch raciborzan zamieszanych w narkobiznes. Rozwijali go na plantacji w Syryni.
 • Liderzy wracają do gry - czwarty odcinek przeglądu przedsezonowego, tym razem dla piłkarskiej klasy C.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Raciborskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].