Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o zabezpieczeniu medycznym Syryni

W tym numerze Nowin Wodzisławskich przyglądamy się Syryni, która jak się okazuje jest miejscowością pełną kontrastów. Z jednej strony wraz ze strażakami miejscowej OSP jesteśmy zachwyceni rozwojem ich projektów promujących pierwszą pomoc oraz zakupem kolejnych defibrylatorów. Z drugiej strony relacjonujemy nalot funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji na sporą plantację marihuany, także w Syryni.

Nowiny Wodzisławskie o zabezpieczeniu medycznym Syryni

Relacjonujemy także wyśmienity spektakl Teatru Szydło w WCK, prezentujemy zdjęcia pięknych maturzystek i maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14. Pułku Powstańców Śląskich oraz wodzisławskiego "Tischnera".

Przybliżamy Czytelnikom również uchwaloną przez Radę Miasta Wodzisławia Śląskiego, a przygotowaną przez naukowców i urzędników Strategię Rozwoju Miasta. Przyglądamy się także miejscom parkingowym w centrum miasta.

W tym wydaniu również ciekawy materiał poradnikowy - 7 najczęstszych kłopotów klientów, o których rozmawiamy z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Prezentujemy również ciekawe wywiady - z pisarką z Radlina Beatą Agopsowicz, a panią burmistrz Barbarę Magierę pytamy o trudny budżet i inwestycje.

Jak zwykle w Nowinach Wodzisławskich znajdziecie wiele ciekawych artykułów, treści poradnikowych i reportażowych. Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].