Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Nie jest to dla nas chlubą". Radny Frączek o prowadzącym powiatowo-miejski koncert

Lider Oblicz i długoletni samorządowiec z obu rad w Raciborzu - Ryszard Frączek wystąpił do starosty Grzegorza Swobody o podanie kwoty, jaką zapłacono konferansjerowi Koncertu Noworocznego Starosty i Prezydenta. W kuluarach plotkowano, że stawka była ponadprzeciętna, a nie wszystkim przypadły do gustu zapowiedzi znanego w regionie Leonarda Malcharczyka.

"Nie jest to dla nas chlubą". Radny Frączek o prowadzącym powiatowo-miejski koncert
Leonard Malcharczyk i Ryszard Frączek - obaj związani z Radą Powiatu Raciborskiego, w przeszłości i obecnie

- Czy pan starosta jest w stanie odpowiedzieć, kto zaprosił tego konferansjera? Pan, czy pan prezydent Polowy? I ile otrzymał konferansjer za prowadzenie koncertu noworocznego? Nie będę oceniał, ale pan dobrze wie, jak było i się pewnie nie uśmiecha. Ale nie jest to dla nas chlubą - zauważył znany z podejmowania kontrowersyjnych tematów radny z raciborskiej Studziennej.

Ryszard Frączek odniósł się do sposobu prowadzenia powiatowo-miejskiego wydarzenia z 23 stycznia przez Leonarda Malcharczyka, byłego radnego Rady Powiatu Raciborskiego i doświadczonego konferansjera oraz menadżera zespołów i artystów.

Co miał na myśli radny Frączek? Leonard Malcharczyk stojąc na scenie, obok nastolatek tworzących orkiestrę mówił np.: Mam tu taka szabelka ona się trochę kiwie, ale potem będzie sztywniejsza na pewno

Włodarz Powiatu Raciborskiego odparł, że na koncert noworoczny zaproponowano widzom orkiestrę młodzieżową z Leśnicy, która stanęła na wysokości zadania, choć do końca nie wiadomo było czy koncert dojdzie do skutku. Zdecydowano się na efektowną transmisję wideo, do której zaangażowano Raciborską Telewizję Kablową i firmę Ostróg Net. Dzięki temu koncert oglądano także za granicą. Malcharczyk prowadził niektóre zapowiedzi w dwóch językach - po polsku i niemiecku.

- Co do gustu konferansjera, to opinie są podzielone - stwierdził G. Swoboda. W transmisji widać wielokrotnie, że włodarz należał do zwolenników L. Malcharczyka, bo ten wielokrotnie wprawił go w dobry humor.

Bijący brawo wykonawcom koncertu gospodarze i goście oficjalni wydarzenia

Na sesji starosta nie podał radnemu z klubu PiS żadnej informacji na temat honorarium Lenonarda Malcharczyka, tylko stwierdził, że udzieli tej informacji, jak tylko obliczy wspólnie z prezydentem koszty całego przedsięwzięcia.

Nowiny pisały już na temat pracy konferansjera na koncercie 23 stycznia (czytaj TUTAJ). Na artykuł w satyrycznej rubryce zareagował sam Malcharczyk mówiąc nam, że nie zgadza się z tą krytyką i odebrał osobiście wiele pozytywnych reakcji na temat swojej pracy na scenie tego dnia. Cały koncert można obejrzeć tutaj.

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Grajdolek (46.134. * .173) 04.02.2022 15:17

Jak takie gadki i dowcipy mogą kogokolwiek wprawiać w dobry humor? Może zależy to od poziomu słuchacza? Taki poziom od lat nie powinien być gdziekolwieķ, a na pewno nie powinien być finansowany z publicznych pieniędzy na publicznej imprezie. W większości tak jest ale widać powiat organizator nie zorientował się. Jestem podatnikiem i nie życzę sobie. Jeśli ktoś lubi taki poziom to powinien za swoje pieniądze takiego poziomu działania opłacać. Radni powiatowi nie powinni nigdy już do tego dopuścić.

~Prosto (89.171. * .51) 04.02.2022 12:15

A to zdziwienie, że konferansjer zadowolony... A kiedy poznany wysokość wynagrodzenia?