Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie w rozmowie z Dezyderiuszem Szwagrzakiem o wizji miasta, inwestycjach i postępowaniu prokuratorskim

W kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich przeczytacie wiele ciekawych i wciągających materiałów w ważnych tematach. Wśród nich m.in. wywiad z przewodniczącym wodzisławskiej rady miasta i nieformalnym liderem koalicji większościowej Dezyderiuszem Szwagrzakiem. Czy istnieje cień szansy na porozumienie z prezydentem i wspólną współpracę na rzecz mieszkańców Wodzisławia?

Nowiny Wodzisławskie w rozmowie z Dezyderiuszem Szwagrzakiem o wizji miasta, inwestycjach i postępowaniu prokuratorskim

Ponadto w numerze rozmowy z burmistrz Radlina Barbarą Magierą na 25-lecie samorządności Radlina, Grzegorzem Meislem o pamięci po wodzisławskich Żydach w Dzień Judaizmu, a także z posłem Adamem Gawędą o kosztach energii.

Prezentujemy także najważniejsze informacje z Pszowa, gdzie władze miasta doszły do porozumienia z SRK w sprawie zwrotu podatku od wyrobisk górniczych; z Wodzisławia Śląskiego o rewitalizacji rynku oraz strategii sportu; Godowa, gdzie odbyło się spotkanie na temat przebiegu CPK; Syryni, gdzie rodzice nie chcieli wysyłać dzieci na przymusowe lekcje online przez remont.

W tym wydaniu także relacje z weekendowych wydarzeń, m.in. koncertów noworocznych w Gołkowicach i Syryni.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].