Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uliczne kadry Chrobaka

Miał zostać technikiem dentystycznym, ale w 2003 roku jego serce skradła… fotografia. Wtedy też, urodzony w Jastrzębiu-Zdroju, Damian Chrobak wyjechał do Warszawy, aby rozpocząć naukę w Akademii Fotografii.

Uliczne kadry Chrobaka

Po roku zdecydował się opuścić szkołę, aby poszukać własnej drogi w fotografii. Wyjechał do Londynu, gdzie ukończył kurs Black & White Photography na Uniwersytecie Artystycznym. Czarno-biała fotografia uliczna i dokumentalna to gatunki, które pokochał najbardziej. W jego opinii fotografia uliczna, którą uprawia zawsze sam, wymaga ogromnej wrażliwości estetycznej, a także podejścia psychologicznego i socjologicznej przenikliwości. Z biegiem lat, dzięki doświadczeniu wyławia z otaczającego świata momenty pozornie nieistotne odkrywając w nich, czasem post factum, ich szczególne znaczenie.

Od 2010 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Pod patronatem ZPAF’u prowadzi zajęcia z dziedziny fotografii dokumentalnej i ulicznej. Jest także pomysłodawcą i założycielem grupy fotograficznej UN-POSED. Swoje zdjęcia prezentował na wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i Europie.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”, podczas bardzo krótkiego pobytu w Polsce, Damian Chrobak zgodził się opowiedzieć zgromadzonym pasjonatom fotografii o jej znaczeniu w życiu, o momentach kluczowych, o byciu w procesie, a także człowieczeństwie i miłości do tej dziedziny sztuki. Było to niewątpliwie jedno z ciekawszych spotkań autorskich, a na pewno nie ostatnie w tym roku.

Aneta Czarnocka-Kanik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].