Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kryminalni z Raciborza odnieśli sukces. Pół kilograma narkotyków nie trafi na ulice

TEKST AKTUALIZOWANY

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wiek 17 i 38 lat. Grozi im 10- lat więzienia.

Kryminalni z Raciborza odnieśli sukces. Pół kilograma narkotyków nie trafi na ulice
Narkotyki i zatrzymani mężczyźni. Fot. KPP Racibórz.

Narkotyki przy sobie

Raciborscy kryminalni przechwycili dużą ilość narkotyków, które mogły trafić na rynek. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 38 lat na ul. Podmiejskiej w Raciborzu 10 stycznia około 18.20. Zatrzymani posiadali łącznie około 120 działek dilerskich marihuany.

Narkotyki w garażu

- W trakcie przeszukania należącego do starszego z zatrzymanych garażu na terenie Raciborza mundurowi ujawnili ponad 345 działek dilerskich marihuany i prawie 3 gramy haszyszu - informuje nadkom. Mirosław Szymański.

Śledczy zarzucają zatrzymanym mężczyznom posiadanie znacznej ilości narkotyków. Maksymalny wymiar kary za popełnienie tego przestępstwa to 10 lat więzienia.

Narkotyki przywiózł z zagranicy

Policjanci ustalili, że 38-latek kupił 430 działek dilerskich marihuany w Czechach 30 grudnia. Co prawda sprzedaż i posiadanie narkotyków w Czechach jest nielegalne, ale obowiązują tam niższe kary niż w Polsce. W Czechach posiadanie niewielkiej ilości narkotyków na własny użytek jest wykroczeniem, za którego popełnienie grozi mandat. W Polsce posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest przestępstwem. 38-latek przywożąc narkotyki do Polski, popełnił przestępstwo.

- 10 stycznia bieżącego roku popełnił kolejne przestępstwo udzielania środków zabronionych - dodaje M. Szymański.

Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec 38-latka dozór policyjny. Obaj mężczyźni odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].