Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polowy nie zrobi z Raciborza drugiego Rybnika [KONFERENCJA]

Chodzi o wzorowanie się na sąsiadach pod kątem intensywnych kontroli kotłowni. W Rybniku w dwa styczniowe dni skontrolowano ich 103, wystawiając pierwsze mandaty za używanie starych, niedozwolonych pieców. Prezydent Raciborza ma własną wizję egzekwowania zapisów śląskiej uchwały antysmogowej. Mówił o tym na konferencji posesyjnej z 12 stycznia.

Polowy nie zrobi z Raciborza drugiego Rybnika [KONFERENCJA]
Takie drony w asyście strażników miejskich zajmą się kontrolami kotłowni w Brzeziu

Materiał wideo:

Czy w Raciborzu będzie ofensywa antysmogowa i strażnicy miejscy będą pukać do każdej posesji, żeby skontrolować kotłownię?

- Na początek roku stawiam na edukację i działania informacyjne, ale wspólnie z Polskim Alarmem Smogowym sprawdzimy jak drony mogą wspomagać naszą walkę o czyste powietrze - odparł prezydent Raciborza.

- Prawo jest prawem, należy je przestrzegać, ale nie za każdym razem straż będzie od razu karać. Pierwszym elementem, po jaki sięgnie strażnik, będzie pouczenie. Jeśli posiadacz pieca, którego użytkowanie jest niedozwolone, okaże się niepoprawnym recydywistą, będzie musiał liczyć się z karą - dodał włodarz.

Od godz. 8.30 w czwartek 13 stycznia rozpoczną się pilotażowe loty kontrolne nad Raciborzem, drony wystartują w Brzeziu.

To nie będzie Czas Apokalipsy

Włodarz zaprzeczył, że akcja będzie w jakikolwiek sposób przypominała sceny ze słynnego wojennego filmu „Czas Apokalipsy”* gdzie o poranku prowadzony jest atak ze śmigłowców na bezbronnych cywili z wioski. - Drony lecą cicho, chodzi nam o jak najlepszą jakość kontroli przy użyciu nowoczesnych technologii - podkreślił D. Polowy na konferencji.

Jak podała później rzeczniczka magistratu Lucyna Siwek akcja w Brzeziu ta polega na przeprowadzeniu badania niskiej emisji i wskazaniu lokalizacji źródeł zanieczyszczeń za pomocą̨̨ drona.

W ramach akcji przeprowadzone zostaną trzy antysmogowe patrole Krakowskiego Alarmu Smogowego. Akcja prowadzona będzie w asyście Straży Miejskiej. - Zebrany materiał zostanie wykorzystany przez Straż Miejską do realizacji działań antysmogowych - przekazała mediom Lucyna Siwek.

W materiale wideo z konferencji zadajemy pytanie o walkę ze smogiem w 6 minucie i 26 sekundzie

* słynna scena nalotu z "Czasu Apokalipsy" poniżej

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tadeusz79 (185.244. * .230) 13.01.2022 17:34

Tak trzymać panie Polowy.

~Krystek89 (37.120. * .76) 13.01.2022 01:25

Zdrowe i wyważone podejście.