Jak wypadły raciborskie licea i technika w rankingu Perspektyw?

II LO utrzymało się w rankingu najlepszych ogólniaków w kraju, ale spadło o kilkadziesiąt miejsc. I LO awansowało, ale wciąż znajduje się poza pięćsetką szkół uwzględnionych w głównym rankingu. Wśród raciborskich techników najlepiej wypadł Ekonomik, który przeskoczył "Mechanika" i "Budowlankę".

Jak wypadły raciborskie licea i technika w rankingu Perspektyw?
Absolwentki II LO w Raciborzu, z którymi rozmawialiśmy tuż przed zeszłoroczną maturą z języka polskiego Agata Zientek, Oliwia Wojnar i Paulina Stroka. Uczennice były trochę zestresowane. Pierwsza obawiała się, że na maturze będzie temat z "Wesela", druga wolała uniknąć konfrontacji z "Dziadami". Tylko Paulina nie potrafiła podać tytułu lektury, która nie przypadła jej do gustu w szczególny sposób.

Mickiewicz wciąż przed Kasprowiczem

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza zajęło 34. miejsce w województwie śląskim (spadek o 9 pozycji) i 314. miejscu w kraju (spadek o 87 pozycji).

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza zajęło 60. miejsce w województwie śląskim (awans o 16 pozycji) oraz 521. miejsce w rankingu ogólnopolskim (awans o 163 pozycje).

O miejscu w rankingu liceów decydowały sukcesy w olimpiadach (25%), a także wyniki z egzaminów maturalnych (przedmioty obowiązkowe - 30%, przedmioty dodatkowe - 45%).

Ekonomik na pierwszmy miejscu

Technikum nr 1 im. Księżnej Eufemii Raciborskiej (wchodzi w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych) zanotowało awans o 196 pozycji i uplasowało się na 154. miejscu w ogólnopolskim rankingu techników. Przełożyło się to na 22. miejsce wśród techników województwa śląskiego.

Technikum nr 2 w Raciborzu (CKZiU nr 1) znalazło się na 55. miejscu w województwie i 357. miejscu w kraju.

Spory spadek zaliczyło Technikum nr 4 (CKZiU nr 2 "Mechanik"), które spadło z 42. miejsca w województwie na miejsce 72. oraz z 289. miejsca w rankingu krajowym techników na miejsce 481.

Ranking techników powstał w oparciu o sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki egzaminów maturalnych (przedmioty obowiązkowe - 20%, przedmioty dodatkowe - 30%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].