Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyciek metanolu w Chałupkach. Interweniowali strażacy

Pracownicy kolei zaalarmowali strażaków o wycieku metanolu w cysternie kolejowej.

Wyciek metanolu w Chałupkach. Interweniowali strażacy
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a zagrożenie szybko zostało zażegnane. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).

Do zdarzenia doszło na kolejowym przejściu granicznym w Chałupkach 11 stycznia około 20.22. Strażacy stwierdzili, że przyczyną wycieku jest rozszczelnienie zaworu. - Dokręcili zawór i zatrzymali wyciek - informuje kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Oto pozostałe interwencje strażaków odnotowano 11 stycznia:

  • Racibórz pl. Mostowy, 11.19 - informacja o plamie oleju, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego,
  • Racibórz ul. Opawska, 19.58 - zgłaszająca poinformowała o żółwiu, który wpadł do stawu, strażacy wyciągnęli zwierzę i przekazali je właścicielce,
  • Racibórz ul. Michejdy, 21.43 - czujka tlenku węgla uruchomiła się w budynku wielorodzinny, strażacy sprawdzili pomieszczenia detektorem tlenku węgla, nie stwierdzono zagrożenia.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].