Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany raciborzanin miał przedmiot przypominający broń. Wkrótce stanie przed sądem

39-latek odpowie za popełnienie wykroczenia oraz przestępstwa. Niewykluczone, że wkrótce śledczy przedstawią mu jeszcze jeden zarzut.

Pijany raciborzanin miał przedmiot przypominający broń. Wkrótce stanie przed sądem
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w nocy z 30 na 31 grudnia. 39-latek z Raciborza trafił do aresztu.

Prawie dwa promile

- Do kontroli drogowej doszło około godziny 1.20 w nocy z 30 na 31 grudnia bieżącego roku w Raciborzu na ulicy Bosackiej. Wtedy to mundurowi zatrzymali samochód marki dodge. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Przypuszczenie, że jest nietrzeźwy, bardzo szybko się potwierdziło, gdyż urządzenie w organizmie mężczyzny siedzącego za kierownicą pojazdu wykazało prawie dwa promile alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Bez prawa jazdy i z przedmiotem przypominającym broń

Co więcej, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto policjanci znaleźli w samochodzie 39-latka przedmiot przypominający broń. - Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd - dodaje M. Szymański.

Dwa przestępstwa i jedno wykroczenie?

39-letni raciborzanin odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień (wykroczenie). Ponadto śledczy zarzucają mu kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości (przestępstwo).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyźnie grozi również zarzut nielegalnego posiadania broni, gdyż przedmiot, który ujawniono w jego samochodzie, to prawdopodobnie tzw. broń alarmowa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Schock (78.133. * .186) 03.01.2022 15:42

Drogi Redaktorze, któryś napisał ten artykuł: sam fakt, iż "przedmiot przypominający broń" okazałby się bronią alarmową nie jest wystarczającą podstawą do postawienia zarzutu nielegalnego jej posiadania. Musiałby zostać spełniony jeszcze warunek dotyczący kalibru tej broni, a to istotna różnica.