Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Myślał, że zdąży... Kolizja na trasie Racibórz - Babice

Przyczyną kolizji było nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci ukarali sprawcę mandatem.

Myślał, że zdąży... Kolizja na trasie Racibórz - Babice
Zgłoszenie o kolizji nie było precyzyjne. Początkowo strażacy udali się na skrzyżowanie przy stacji paliw BP w Raciborzu-Markowicach, jednak nie zastali tam nikogo. Poszukując miejsca kolizji, udali się w kierunku Babic. Wkrótce natrafili na rozbite samochody. Fot. OSP Racibórz Markowice/Facebook.

Do zdarzenia doszło na ul. Gliwickiej w Raciborzu (droga wojewódzka 919) 30 grudnia około 10.20. Zderzyły się tam volkswagen t-cross oraz fiat doblo.

- Sprawca to 19-latek kierujący volkswagenem. On wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania i został za to ukarany mandatem. Poszkodowana to 31-latka z fiata. Oboje byli trzeźwi - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Na miejscu interweniowali również strażacy zawodowi oraz ochotnicy. - Kierujący samochodami nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z resztek pokolizyjnych. Szacunkowa wartość strat w zdarzeniu to 10 tys. zł - mówi Nowinom kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].