Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci z Raciborza mają nowego szefa. Marek Ryszka za Łukasza Krebsa

TEKST AKTUALIZOWANY

Marek Ryszka wraca do raciborskiego garnizonu Policji. W przeszłości był komendantem komisariatu w Kuźni Raciborskiej. W tamtym czasie mundurowi z Kuźni mogli poszczycić się największą wykrywalnością przestępstw spośród wszystkich komisariatów w naszym województwie.

Policjanci z Raciborza mają nowego szefa. Marek Ryszka za Łukasza Krebsa
Marek Ryszka i Łukasz Krebs w czasie, gdy M. Ryszka jako Komendant Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej podlegał Komendantowi Powiatowemu Policji w Raciborzu Łukaszowi Krebsowi.

Nadkomisarz Marek Ryszka pełni obowiazki Komendanta Powiatowy Policji w Raciborzu od 29 grudnia 2021. Rozkaz wręczył mu w Katowicach szef śląskiego garnizonu Policji nadinsp. Roman Rabsztyn.

Nadinsp. Roman Rabsztyn powierzył nadkom. Markowi Ryszce pełnienie obowiązku Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu.

Marek Ryszka służbę w Policji rozpoczął w 2006 r. Zaczynał w wodzisławskiej komendzie, pracował m.in. w wydziale przestępstw kryminalnych. W 2018 stanął na czele Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej. W 2019 r. komisariat w Kuźni mógł poszczycić się największą wykrywalnością przestępstw spośród wszystkich komisariatów w województwie śląskim. W kwietniu 2020 roku M. Ryszka został zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Inspektor Łukasz Krebs kierował Komendą Powiatową Policji w Raciborzu od listopada 2015 roku. Służbę w policji rozpoczął od stanowiska dyżurnego, następnie przeszedł wydziały prewencji oraz kryminalny, by w 2011 roku zostać zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. W 2015 roku awansował na Komendanta Miejskiego Policji w Żorach, a następnie został przeniesiony do Raciborza, gdzie zastąpił insp. Pawła Zająca. Aktualnie Ł. Krebs znajduje się w dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Taki stan rzeczy potrwa do 7 stycznia, kiedy Ł. Krebs przejdzie na emeryturę.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 30.12.2021 19:18

Komenda Wodzisław, porażka

~Hasek (77.111. * .7) 29.12.2021 23:52
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

tomaszuc 29.12.2021 23:24
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Oho, już się canisy familiarisy wzięły za minusowanie. Pozdrawiam środkowym palcem.

~Obserwatorium (87.101. * .96) 29.12.2021 22:14
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Kiedyś to bandyci chodzili zamaskowani teraz milicja. Znak czasów...

tomaszuc 29.12.2021 20:37
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

O co zakład, że dalej będą traktowali ludzi nieludzko?