Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zmarła najstarsza chórzystka w Raciborzu

Wielu raciborzan zapamiętało ją jako osobę zawsze uśmiechnięta. Była przepełniona pasją życia i dobrocią serca - opisuje ją siostrzeniec. Raciborzanka przeżyła 92 lata.

Zmarła najstarsza chórzystka w Raciborzu
Alfreda Frączek ciotka Ryszarda Frączka, sopran w Chórze Vivo w RCK w Raciborzu

Alfreda Frączek zmarła w sobotę 11 grudnia w godzinach popołudniowych. - Odeszła do Pana zaopatrzona sakramentami, moja ciocia Alfreda Frączek, znana wielu Raciborzanom jako osoba zawsze uśmiechnięta. Osoba charyzmatyczna przepełniona pasją życia i dobrocią serca - wspomina zmarłą jej siostrzeniec Ryszard Frączek znany raciborski przedsiębiorca i długoletni samorządowiec (aktualnie radny powiatowy w klubie PiS).

Miała 92 lata i była chyba najstarszą chórzystką Raciborza. Do ostatnich dni śpiewała w chórze Vivo przy Raciborskim Centrum Kultury. Jej sopran zachwycał słuchaczy. Przez ponad 60 lat śpiewała w różnych raciborskich chórach. Codziennie uczestniczyła w Mszy Św. w raciborskiej farze.

Założyła 27 margaretek za księży (margaretka to 7 osób co godzinę modlących się na zmianę za danego księdza).

Zwiedziła prawie cały świat. Nie opuściła żadnej pieszej pielgrzymki raciborskiej.

- Nigdy nie spotkałem cioci smutnej. Do ostatnich dni dbała o grób księdza Stefana Pieczki. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie - przekazuje R. Frączek.

Pogrzeb śp. Alfredy Fraczek odbędzie się w piątek 17 grudnia

  • - o godz. 13.00 - Msza Św. w kościele WNMP.
  • - po Mszy Św. na cmentarzu Jeruzalem odbędzie się ceremonia pogrzebowa, wjazd bramą boczna, pochówek w pobliżu krzyża.

Ryszard Frączek siostrzeniec

Ludzie

Ryszard Frączek

Radny Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].