Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzielnicowy o wielkim sercu. Zabawki z Rudnika trafiły do Katowic

Na co dzień raciborski dzielnicowy, a po służbie od wielu lat wolontariusz współpracujący z Katolicką Fundacją Dzieciom przy Parafii Piotra i Pawła w Katowicach. Aspirant sztabowy Grzegorz Antkowiak wpadł na pomysł, by choć trochę umilić dzieciom z potrzebujących rodzin święta. Przy wsparciu Wójta Gminy Rudnik i pracowników urzędu, zorganizował zbiórkę zabawek dla dzieci.

Dzielnicowy o wielkim sercu. Zabawki z Rudnika trafiły do Katowic
Zabawki wypełniły samochód "po brzegi". Asp. szt. Grzegorz Antkowiak do zdjęcia pozuje z wicewójtem Rudnika Tomaszem Kruppą (fot. KPP Racibórz)

- Główną myślą, jaka towarzyszyła pomysłodawcom i darczyńcom projektu, było umilenie przedświątecznego czasu dzieciom z ubogich rodzin, które spędzają czas w przedszkolu i klubie przy Parafii Piotra i Pawła w Katowicach - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Dzielnicowy Antkowiak już od wielu lat współpracuje z Katolicką Fundacją Dzieciom w Katowicach. Gdy był tam wiele lat dzielnicowym, prowadził szereg przedsięwzięć i spotkań z wychowankami w tematach profilaktycznych z szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Po przejściu do raciborskiej komendy dzielnicowy nie zapomniał o dzieciach i nie zakończył swojej współpracy, bo nadal jest tam wolontariuszem. - Pomysł zbiórki zabawek został wsparty przez Wójta Gminy Rudnik i pracowników urzędu. Zebrane zabawki przekazał dzielnicowy, które w tym szczególnie wyjątkowym okresie przedświątecznym dzieciom sprawiły dużo radości - relacjonuje raciborska komenda.

Asp. szt. Grzegorz Antkowiak w służbach mundurowych pracuje od 2006 roku. Mianowany na stanowisko dzielnicowego w 2010 r., od 2017 roku na stanowisku starszego dzielnicowego, gdzie swym nadzorem obejmował rejon będący częścią śródmieścia w Katowicach. W okolicach połowy roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu, zostając dzielnicowym w gminie Rudnik. Mundurowy zastąpił na tym stanowisku mł. asp. Pawła Malcharczyka, który został awansowany. Więcej TUTAJ.

Ludzie

Tomasz Kruppa

Wicewójt gminy Rudnik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].