Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie dał rady ukraść mercedesa, to spróbował czegoś prostszego

Policjanci z Raciborza zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Wkrótce okazało się, że ten sam mężczyzna półtorej godziny wcześniej próbował ukraść mercedesa.

Nie dał rady ukraść mercedesa, to spróbował czegoś prostszego
Policjanci zatrzymali złodzieja kilkadziesiąt minut po wpłynięciu zgłoszenia o popełnieniu przestępstwa.

Do kradzieży doszło w bloku przy ul. Spółdzielczej w Raciborzu 7 grudnia około 20.37. - Wówczas sprawca z klatki schodowej dokonał kradzieży roweru. Poszkodowana stratę wyceniła na kwotę prawie dwóch tysięcy złotych - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci szybko ustalili, kto odpowiada za kradzież. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z prewencji na terenie Raciborza kilkadziesiąt minut później. Policjanci odzyskali skradziony rower.

Złodziej to 29-letni raciborzanin. Mężczyzna trafił do aresztu. - Jak ustalili raciborscy śledczy tego wieczoru nie była to jedyna wpadka 29-letniego złodzieja, gdyż mężczyzna około 19.07 na ulicy Cegielnianej usiłował dokonać kradzieży mercedesa jednakże został spłoszony przez świadka - dodaje M. Szymański z policji.

29-latkowi zarzuca się kradzież oraz usiłowanie kradzieży. Maksymalny wymiar kary za popełnione przez niego przestępstwa to pięć lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].