Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Karuzela, świąteczna kolejka i Mikołaj. Takiego spotkania w Kuźni Raciborskiej jeszcze nie było [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na Placu Zwycięstwa przygotowano miasteczko Świętego. Postawiono tam karuzelę oraz ulokowano stację kolejki świątecznej. Nie zabrakło także Mikołaja rozdającego prezenty. - To miejsce jeszcze nigdy tak magicznie nie wyglądało - zauważała w rozmowie z Nowinami Anna Kijek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Karuzela, świąteczna kolejka i Mikołaj. Takiego spotkania w Kuźni Raciborskiej jeszcze nie było [ZDJĘCIA, WIDEO]
Agata, Karolina, Julia i Nicola w trakcie spotkania pełniły rolę reniferów, czyli pomagały Mikołajowi w rozdawaniu prezentów.

Wydarzenie przygotowane na Placu Zwycięstwa to zwieńczenie mikołajkowych akcji organizowanych na terenie gminy. - Takiego Mikołaja w Kuźni Raciborskiej jeszcze nie mieliśmy. Dlaczego tak? To wynik burzy mózgów pracowników Kuźni Kultury i nie tylko, bo zaangażowały się również jednostki pomocnicze gminy (Osiedle Stara Kuźnia i Osiedle nr 1) oraz rada rodziców miejscowej szkoły. Dzięki czemu mogliśmy spotkać się tutaj i zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy - mówiła nam Anna Kijek.

Na mikołajkach nie zabrakło gastronomii. Można było nabyć kawę, herbatę, gorącą czekoladę oraz coś słodkiego: ciasta – królewiec, jabłecznik i cytrynowieca, a także babeczki. Do zdjęcia pozują panie, które odpowiadały za tę część: Izabela Hibner, Wiktoria Morciniec i Justyna Poloczek

W ramach wydarzenia na Placu Zwycięstwa postawiono karuzelę, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Była także kolejka świąteczna kursująca po terenie Miasta. To atrakcje, które po raz pierwszy gościły na mikołajkach zorganizowanych w Kuźni Raciborskiej. Wcześniej był tylko Mikołaj, choć to powrót tego typu spotkań po pandemicznej przerwie. Zeszłoroczną odsłonę zastąpiły osobiste wizyty Świętego i jego pomocników u mieszkańców.

Jak zauważa dyrektor Kijek to nie ostatnie świąteczne wydarzenie zaplanowane przez MOKSiR. W rozmowie z Nowinami zapowiada organizację jarmarku bożonarodzeniowego, który odbędzie się 19 grudnia. Oprócz stoisk (m.in. z rękodziełem oraz choinkami z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie) na Placu Zwycięstwa odbędą się występy miejscowych artystów.

- Takie spotkanie to fajna sprawa, tak inaczej niż dotychczas - mówiła nam pani Sylwia, której dziewięcioletnia córka – Ania Czech zapozowała do zdjęcia przy świątecznej dekoracji

- Pierwszy raz jechaliśmy taką kolejką, wrażenia bardzo pozytywne. Ciekawe mikołajki zorganizowano w tym roku - powiedziała Nowinom Dorota Krawczyk z Kuźni Raciborskiej, która do zdjęcia pozuje z mężem Rafałem oraz dziećmi: Agatą i Igorem

To prezent mikołajkowy, który trafił do wszystkich dzieci uczestniczących w spotkaniu, które podeszły do Mikołaja. Pakunek pokazała nam dyrektor Anna Kijek

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].