Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niepełnosprawni z Raciborza wygrali wojewódzki konkurs PFRON. Zdjęcie docenione przez jury to prawdziwa sztuka

W tym roku tematem przewodnim konkursu było hasło „To co Kocham”, a uczestnicy rywalizowali w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.  Podopieczni Stowarzyszenia „Dom” wzięli udział w konkursie w kategorii fotografia i wygrali.

Niepełnosprawni z Raciborza wygrali wojewódzki konkurs PFRON. Zdjęcie docenione przez jury to prawdziwa sztuka
Zwycięskie zdjęcie. Fotografia powstała podczas zajęć organizowanych w ramach Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu. Autorami zdjęcia są Krzysztof Szłapka i Dariusz Mucha.

Pierwszą nagrodę, na uroczystej Gali rozdania nagród Laureatom XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” etapu wojewódzkiego, odebrała delegacja Stowarzyszenia "Dom", na zaproszenie Dyrektora Oddziału Śląskiego PFRON Jana Wrońskiego.

Wręczenie nagród.

- Ten rok był trudny dla naszych podopiecznych ze względu na ograniczenia pandemiczne i dlatego wspieramy organizację zajęć terapeutycznych w plenerze, na których nasi podopieczni mogą realizować się artystycznie. Jesteśmy dumni, że nasi uczestnicy Krzysztof Szłapka i Dariusz Mucha zdobyli kolejną prestiżową nagrodę dla naszego ośrodka. Dziękuję serdecznie terapeutom panu Szymonowi Jasińskiemu i pani Jolancie Brodaczewskiej za ich nieoceniony wkład w rozwój zainteresowań naszych podopiecznych - mówi Magdalena Procajło, prezes Stowarzyszenia "Dom".

Delegacja Stowarzyszenia "Dom" (od lewej): Jolanta Brodaczewska (psycholog), Dariusz Mucha (podopieczny), Szymon Jasiński (terapeuta), Krzysztof Szłapka (podopieczny), Magdalena Procajło (prezes stowarzyszenia).

Środowiskowy Dom Samopomocy w Raciborzu mieści się przy ulicy Grzonki 1, prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Dom” w Raciborzu jako zadanie rządowe zlecane przez Powiat Raciborski i przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Prezes Stowarzyszenia "Dom" Magdalena Procajło, dyrektor śląskiego oddziału PFRON Jan Wroński i psycholog Jolanta Brodaczewska.

źródło: ŚDS, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].