Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodnik bez wody. W Kuźni Raciborskiej czyszczą kąpielisko [ZDJĘCIA Z DRONA]

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej przygotowuje się do kolejnego sezonu kąpielowego. Ze zbiornika spuszczono wodę do Rudki, aby móc go posprzątać.

Z wiedzy Anny Kijek, dyrektor MOKSiR-u, wynika, że ostatni raz z Wodnika spuszczono wodę około 20 lat temu. - Wodnik bez wody. Ile się dało, tyle poszło. Teraz będziemy wyrywać, czyścić, pucować, orać, itd. - napisano na Facebooku ośrodka kultury.

Anna Kijek wyjaśnia, że w ramach prac przewidziano m.in. wykonanie na nowo odpływu wody. - Całość będzie czyszczona. Tyle ile damy radę, tyle zrobimy. I woda znów tam napłynie - mówi. Dyrektor pytana, czy po spuszczeniu wody, pokazały się jakieś „zdobycze” na dnie zbiornika, odpowiada, że nie. - Było mnóstwo zielska - przyznaje. Nie natrafiono też na suma, o którym mówi się, że pływa w Wodniku. - Nie umiemy go zidentyfikować, być może to jakaś legenda. Do Rudki na pewno nie odpłynął - uśmiecha się dyrektor. Woda ze zbiornika „schodziła” około miesiąca.  

A jaki był sezon kąpielowy dla Wodnika? - Niestety przeszkadzała nam pogoda. Była kiepska, a to nam pokrzyżowało plany. Choć Wodnik ciągle jest dla nas niespodzianką, bo to drugi sezon, jak obiektem zarządza MOKSiR. Wielkim sukcesem jest to, że udało udrożnić się dopływ wody z lasu. Udało się też kilka rzecz infrastrukturalnych ponaprawiać - opowiada dyrektor. Wśród zmodernizowanych elementów na terenie ośrodka, Anna Kijek wylicza: wymianę części ogrodzenia, zmiany na boisku do siatkówki plażowej oraz wyburzenie starej kawiarni i postawianie nowej. - Chcemy, aby obiekt cieszył naszych mieszkańców i gości. W tym miejscu jest coś wyjątkowego - stwierdza dyrektor.

W MOKSiR-rze trzymają kciuki, że w kolejnym sezonie pogoda będzie łaskawsza dla kąpieliska. A teren, jak mówi nam dyrektor, ma otworzyć się na majówkę wydarzeniem kulturalnym. Sezon kąpielowy ma natomiast rozpocząć się w czerwcu, choć wiele zależy od warunków atmosferycznych. - Najważniejsza jest pogoda - puentuje Anna Kijek.

fot. MOKSiR w Kuźni Raciborskiej 

Ludzie

Anna Kijek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].