Nie żyje Stanisław Borowik - emerytowany strażak, radny Raciborza, pomysłodawca i organizator strażackiego memoriału

Niespełna miesiąc temu Stanisław Borowik uczestniczył jeszcze w sesji rady miasta Racibórz. 20 października zmarł w raciborskim szpitalu.

Nie żyje Stanisław Borowik - emerytowany strażak, radny Raciborza, pomysłodawca i organizator strażackiego memoriału
Śp. Stanisław Borowik miał 64 lata.

Stanisław Borowik był radnym Miasta Racibórz (kadencji 2002-2006, 2010-2014, w 2018 roku ponownie wybrany). Należał do klubu Razem dla Raciborza, który stanowił zaplecze polityczne dla rządów Mirosława Lenka.

Jeszcze jako aktywny zawodowo strażak brał udział w akcji gaszenia wielkiego pożaru lasu w Kuźni Raciborskiej w 1992 r. Był przyjacielem kpt. Andrzeja Kaczyny, który poległ w walce z żywiołem. To właśnie Stanisław Borowik był pomysłodawcą i główny organizatorem strażackiego Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego.

Stanisław Borowik po przejściu na emeryturę pracował w Domu św. Notburgi. Zdjęcie wykonano podczas jednego z festynów, które Stanisław Borowik pomagał organizować w DPS. W 2016 roku w takim wydarzeniu wzięli udział ówczesny starosta Ryszard Winiarski oraz prezydent Mirosław Lenk.

Stanisław Borowik z Dodą na pierwszej stronie "Nowin Raciborskich" z 21 sierpnia 2012 roku. Celebrytka była gwiazdą XX memoriału strażackiego.

Wypowiedź śp. Stanisława Borowika na temat Memoriału Strażackiego, który w 2021 roku miał symboliczną formę - odbyła się msza w intencji strażaków poległych w Kuźni Raciborskiej. - SIERPIEŃ 2021

 Przy okazji wrześniowego festynu w Domu św. Notburgi rozmawialiśmy ze śp. Stanisławem Borowikiem o jego pracy na rzecz tej placówki.

Stanisław Borowik o pracy w Domu św. Notburgi.mp3

Wkrótce więcej informacji.

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~harcerz (178.37. * .170) 21.10.2021 07:35
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu