Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wiceminister Michał Woś odznaczył pracowników zakładu poprawczego w Raciborzu

14 października w Ministerstwie Sprawiedliwości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone odznaczenia państwowe oraz nagrody Ministra Sprawiedliwości. Wśród odznaczonych znaleźli się pracownicy raciborskiego zakładu poprawczego.

Wiceminister Michał Woś odznaczył pracowników zakładu poprawczego w Raciborzu
Wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, dyrektor szkoły w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Raciborzu Andrzej Tomczyk, wychowawca (a zarazem radny powiatowy) Szymon Bolik oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej został odznaczony wychowawca Szymon Bolik, a dyrektor szkoły funkcjonującej przy zakładzie, Andrzej Tomczyk otrzymał Nagrodę Ministra Sprawiedliwości.

- Dziękuję za wyjątkowe poświęcenie nauczycielom i wychowawcom z zakładów poprawczych oraz schronisk dla nieletnich. Aby dać im dodatkowe narzędzia i pomóc w skutecznej resocjalizacji, a właściwie - socjalizacji wychowanków, mamy gotowy projekt zmiany ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Ta wielka reforma powinna wejść w życie już w przyszłym roku - powiedział Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości nadzorujący zakłady poprawcze i schroniska dla nieletnich.

Ludzie

Szymon Bolik

Radny Powiatu Raciborskiego

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].