Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Miasto Racibórz wydało ponad czterysta tysięcy złotych na doposażenie placów zabaw przy przedszkolach

Przedszkola zostały wyposażone w nowe urządzenia zabawowe. W niektórych placówkach powstały też siłownie dla dzieci.

Miasto Racibórz wydało ponad czterysta tysięcy złotych na doposażenie placów zabaw przy przedszkolach
Siłownia, którą zamontowano przy Przedszkolu nr 15 w Raciborzu (naprzeciwko komendy straży pożarnej).

Osiem przedszkoli prowadzonych przez miasto otrzymało urządzenie zabawowe składające się z:

  • wieży z daszkiem,
  • wieży bez daszku,
  • zjeżdżalni,
  • podejścia schodki,
  • podejść różnego typu (np. wspinaczkowe, drabinka, stopki, linowe),
  • pomostu tunelu,
  • pomostu łukowego z balustradą.

Przedszkola, których place zabaw doposażono w takie urządzenie to: Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 14, Przedszkole nr 16, Przedszkole nr 20, Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 24, Przedszkole nr 26.

Cztery przedszkola otrzymały mini siłownie na wolnym powietrzu przystosowane do użytkowania przez dzieci. Te placówki to: Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 10, Przedszkole nr 11, Przedszkole nr 15,

Pod każdym z nowo postawionych urządzeń położono bezpieczną nawierzchnię.

Koszt doposażenia jednego placu zabaw wyniósł około 35 tys. zł. Łączne nakłady na ten cel wyniosły około 420 tys. zł.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].