Pożar w familoku w Czerwionce-Leszczynach. Jedna osoba nie żyje

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 września ok. godz. 19.20. Ogień pojawił się na poddaszu jednego z familoków przy ul. Słowackiego w Czerwionce-Leszczynach.

Pożar w familoku w Czerwionce-Leszczynach. Jedna osoba nie żyje
fot. Policja Rybnik

Działania

Na miejscu pracowało kilka zastępów straży pożarnej, obecny był również patrol Policji, prokurator, Zespół Ratownictwa Medycznego i Pogotowie Energetyczne. Działania strażackie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń wewnątrz budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz ugaszeniu pożaru poddasza. Po ugaszeniu ognia strażacy zabezpieczyli dach folią ochronną.

Poszkodowani

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, mężczyzna, którego tożsamość nie jest znana. Zalecono sekcję zwłok. Poważnie ranny został właściciel mieszkania, 66-latek, który z oparzeniami trafił do szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Pomieszczenie, w którym wybuchł pożar spłonęło doszczętnie. 17 mieszkańców familoka opuściło budynek przed przyjazdem służb ratowniczych.

fot. Rybnik Pogoda, Informacje, Ostrzeżenia

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].