Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Świetna zabawa i sportowe wyzwania podczas Senioriady [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach seniorzy zmierzyli się ze sportowymi wyzwaniami. Zorganizowana w ramach Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+ impreza pod nazwą "Senioriada" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W sobotę sportowych zmaganiach w hali sportowej SP1 udział wzięło ponad 60 osób. 

Świetna zabawa i sportowe wyzwania podczas Senioriady [ZDJĘCIA]
Rozpoczęcie Senioriady. Na zdjęciu od prawej senator Ewa Gawęda, Marek Wystyrk i kadra sportowa prowadząca sportowe aktywności.

Stowarzyszenie Moje Miasto pomaga seniorom w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. W Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+  osoby po 60 roku życia były darmowe wyjścia na basen, aerobik, a także  wycieczki krajoznawcze do Istebnej, Mosznej i na Górę Świętej Anny.  Zwieńczeniem tej edycji zajęć dla seniorów była Senioriada.

Na seniorów czeka 6 sportowych konkurencji. Mogłoby się wydawać, że przygotowane na dziś ćwiczenia są proste, ale wymagają one zręczności czy koncentracji i myślę, że będą stanowiły wyzwanie dla uczestników. Te zawody traktujemy jako dobrą zabawę i aktywne spędzenie wolnego czasu - powiedział Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach i organizator wydarzenia.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń obowiązkowo...rozgrzewka

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a 6 osób z najlepszymi wynikami puchary. Wśród konkurencji znalazł się rzut piłką do kosza, podbijanie piłeczki ping-pongowej, rzut woreczkiem do wiaderka, tor przeszkód, rzut obręczą na pachołek i minihokej. 

Chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Na zdjęciu Pan Ryszard, który na Senioriadę przygotował sobie oryginalną koszulkę.

Na otwarciu senioriady była również senator RP Ewa Gawęda, która przywitała seniorów i życzyła im powodzenia w pokonywaniu sportowych wyzwań.

Za każdym razem z zachwytem patrzę na to, jakich mamy aktywnych seniorów. Będąc w Warszawie daję Rydułtowy za przykład tego, jak dobrze mogą być wykorzystywane rządowe środki. Patrząc na wasze uśmiechnięte twarze nie mam żadnych watpliwości co do tego, że podczas tej senioriady będziecie się świetnie bawić - powiedziała podczas rozpoczęcia.

Na zdjęciu od lewej senator RP Ewa Gawęda, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto Marek Wystyrk i zastępca burmistrza Rydułtów Mariola Bolisęga

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].